Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok’un seçim vaatlerine ilişkin yorumda bulundu; "Ben vaat vermiyorum, 3 senedir gerçekleştiriyorum. Onların ki vaat… Rakibim belediye başkanı olmasaydı vaatte bulunması normaldi. Ama bütçeye baktığınız zaman sosyal yardımlara ne kadar ayırdığı ve bundan ne kadarını verdiği ortada. Biz Keçiören’de ortalama 50 bin kişiye sosyal destekte bulunurken; oranın belediye başkanı yalnız 2-3 bin kişiye destekte bulunuyorsa burada bir sorun vardır. Problem şudur; belediye başkanlığındaki anlayıştır. Bütün projelerin üstündedir, bir çocuğun yatağa aç girmemesi, okulundan yoksun kalmaması. Bu mevzuda duyarlı olmadığını görmüş olduk" diye bildirdi.

İYİ Parti'nin Tokat adayının adaylığı düşürüldü! İYİ Parti'nin Tokat adayının adaylığı düşürüldü!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün Bağımsız Türkiye Partisi (BTP)Genel Başkanı Hüseyin Baş’ı, BTP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Yavaş ziyaret sonrası, yaptığı açıklamada, "Sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettim ve beş yılda yaptığımız çalışmaları kendisi ile paylaştım. Önümüzdeki seçimde afişlerde gördüğünüz gibi ‘Ankara’nın başkanı her insanın başkanı’ logosu ile ortaya çıktık. Bir belediye başkanı hizmet ettiği kimseyi ayıramaz. Seçildikten sonra tümünü kucaklar. 5 yıl süresince böyle çalıştık ve kendisinden önümüzdeki döneme ait görüşlerimi paylaştım. İnşallah olumlu bir sonuç doğacak diye düşünüyorum" dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş da "Gelinen süreçte Türkiye, yarınlarına hem belediyecilik hizmetinde hem siyasi ortamda daha yararlı sonuçlar elde etmesi adına hepimizin fedakarlıklar yapacağı, çalışacağı birlikte planlamalar yapılabileceğini konuşmuş olduk. Dolayısıyla bundan sonraki süreci gene değerlendireceğiz. Seçimlerde üstün başarılar diliyorum" diye konuştu.

"BÜTÜN PROJELERİN ÜSTÜNDEDİR, BİR ÇOCUĞUN YATAĞA AÇ GİRMEMESİ"

Yavaş, gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Yavaş bir gazetecinin, "Rakibiniz Turgut Altınok ile ilgili sizden bir değerlendirme duymadık. Nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusu üzerine, şunları söyledi:

"Asıl değerlendirecek olan seçmenimizdir. 4 milyon 200 bin seçmenimiz var, onların fikri çok önemli. İnşallah sandığa yansıyacaktır; 5 yıl süresince çalıştık. Ben Belediye Meclisi’nde çoğunluk istiyorum Ankaralılardan, bunu da gerçekleştireceğiz. Bu yönde çalışmalarımız, görüşmelerimiz devam ediyor. Çünkü her insanın oyunu alıyorsanız, her insanın oyunu aldığınıza göre hizmet ediyorsunuz. Herkese hizmet ettiğinize göre de 4 milyon seçmenin tümünün oyununa talibiz. İnşallah başarılı bir sonuç çıkacak."

BEN VAAT ETMİYORUM 3 YILDIR GERÇEKLEŞTİRİYORUM"

Bir gazetecinin Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok’u kastederek, "Sosyal yardımlar üstünden bir polemik yürüyecek gibi gözüküyor. Mesela sizin et vaadinizle ilgili, ‘ben but veriyorum’ diye bir ifadeleri oldu" sözleri üzerine de Yavaş şu şekilde konuştu:

"Ben vaat vermiyorum, 3 senedir gerçekleştiriyorum. Onların ki vaat… Rakibim belediye başkanı olmasaydı vaatte bulunması normaldi. Ama bütçeye baktığınız zaman sosyal yardımlara ne kadar ayırdığı ve bundan ne kadarını verdiği ortada. Biz Keçiören’de aşağı yukarı 50 bin kişiye sosyal destekte bulunurken; oranın belediye başkanı yalnız 2-3 bin kişiye destekte bulunuyorsa burada bir sorun vardır. Problem şudur; belediye başkanlığındaki anlayıştır. Bütün projelerin üstündedir, bir çocuğun yatağa aç girmemesi, okulundan yoksun kalmaması. Bu mevzuda duyarlı olmadığını görmüş olduk."