• USD 33,10
  • EUR 36,32
  • ALTIN 2.624,88
  • BİST100 11.134
  • BTC 64.795
1 gün önce Dünya

Nijerya'da kolera salgını nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısının 82'ye çıktığı bildirildi.

1 gün önce Gündem

İstanbul'da hafta boyunca sıcaklıkların 33-36 dereceler aralığında seyretmesi bekleniyor. AKOM, vatandaşlara aşırı sıcakların etkili olduğu öğle saatlerinde dışarı çıkmamaları konusunda uyarıda bulundu.

1 gün önce Gündem

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Bayram Ali Ersoy, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih işlemlerinin 25 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr üzerinden yapılacağını duyurdu.

1 gün önce Spor

Fransa Futbol Federasyonu, Arjantin Milli Takımı'nın Copa America 2024'teki şampiyonluğun ardından yapılan kutlamalarda söyledikleri şarkı nedeniyle 'Tangocular'ı FIFA'ya şikayet etme kararı aldı.

1 gün önce Dünya

ABD'de yapılan en son ankette, Donald Trump'ın, seçim sonuçlarını belirleyecek kararsız seçmenlerin bulunduğu "salıncak eyaletler"de (swing states) rakibi Demokrat Partinin adayı Başkan Joe Biden'ın önüne geçtiği belirtildi.

1 gün önce Gündem

İstanbul Küçükçekmece'de kız meselesi sebebiyle akraba olan iki grup birbirine girdi. Silahların konuştuğu kavgada 1'i ağır, 10 kişi yaralandı.

1 gün önce Yaşam

Sağlıklı yaşam uzmanı Canan Karatay, yaptığı açıklamalarla yeniden gündeme geldi. Karatay, her gün tüketilmesini önerdiği yeni bir gıdayı daha açıkladı. Karatay'a göre, bu besini düzenli olarak tüketenler hastalıklardan korunuyor.

1 gün önce Spor

UEFA Uluslar B Ligi'nde mücadele eden A Milli Futbol Takımı'nın, Galler ve Karadağ'la yapacağı maçların statları belli oldu.

1 gün önce Gündem

İzmir'de yüksek kar vaadiyle iş ve spor dünyasından 10 kişiyi 300 milyon TL dolandırdığı ileri sürülen özel bir bankanın Bornova şube müdürü Hatice Özalp (48), ifadesinde, obezite ile estetik ameliyatları olup, bu ameliyatlar için çok para harcadığını itiraf etti.

1 gün önce Politika

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Ülkemize bin bir naz ile verilen silahlar bakıyorsunuz terör örgütlerinin sığınaklarından çıkıyor. Bunların ittifak ruhu ile bağdaşmadığı açıktır" ifadelerini kullandı. Enflasyona yönelik açıklamalarda da bulunan Erdoğan "Sokağa çarşıya pazara kulak kapayan bir hükümet olmadık. İnsanımızı enflasyona ezdirmedik" dedi.