Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Gaziantep'teki bir otelde basın mensuplarıyla bir araya gelerek  açıklamalarda bulundu.

Genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin; Gelecek, Saadet ve Deva partilerine 39 milletvekili verdiğini ifade eden Muharrem İnce, şunları kaydetti:

"İSTANBUL'UN 5 YILI BOŞA GEÇMİŞTİR"

"80'den fazla vekil verdi fakat 39'u seçildi. Sonra ayrıldılar, 20 kişi grup kurdu. Sonra bir Sayın Milletvekili vefat etti, grup düştü. Bunun üzerine CHP bir milletvekili daha verdi. Grubu yeniden kurdu. CHP listelerinden seçilen milletvekillerinden birisi, Saadet Partisinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı oldu. İlk açıklaması 'İstanbul'un 5 yılı boşa geçmiştir' oldu. Siz Kızılay mısınız, çeksenize milletvekilini, düşsün grupları. Neden çekmiyorsunuz? Siz nasıl bir ilişki içindesiniz, size bu siyaseti kim öğretti, niye kendinize işkence yaptırıyorsunuz? Hem sizin listenizden seçilecek hem size hakaret edecek hem yedek milletvekili vereceksiniz. Ben dünyanın hiçbir yerinden böyle siyaset görmedim. Bu siyaseti, bu kadar düşük düzeyde ilk kez görüyorum. 40 senedir siyasetçiyim, bu kadar aymazlık, bu kadar iş bilmezlik görmedim. Muhalefet bu seçim hüsrana uğrayacak. Gördüklerimi söylüyorum, o kadar yanlış işler yapıyorlar ki şaşkınlıkla izliyorum."

Akşener: Seçim, seçmenin düğünüdür Akşener: Seçim, seçmenin düğünüdür

İTTİFAK AÇIKLAMASI

Muharrem İnce, Partisinin ittifakta yer almayacağını bildirdi. İnce, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştüğünü belirterek, "Onlarla anlaşamadık. Ben onlara 'siyasette ilke' dedim, onlar ilçe istediğimi söyledi. İşin ciddiyetinin ne olduğunu 1 Nisan günü göreceğiz." diye konuştu.