İnternet üzerinden bebek satışı iddiası bir kez daha gündemde. Ekonomik sıkıntı çektiklerini iddia eden ve bebek sahibi olmak isteyen kişilerin, sosyal medya üzerinden doğmamış bebekleri satmaya çalıştıkları iddia edildi.

Cumhuriyet'in haberine göre Kırıkkale’de bir anne 55 günlük kız bebeğini 100 bin TL karşılığında internet sitesinde ilana koyarak pazarlık yaptı. Kimliği, doğum raporu olmayan ve evlilik dışı dünyaya gelen bebek için açıklama notuna “Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” diyerek satma nedenini maddi sıkıntılar olarak gösterdi.

Görüntüleri tartışılıyor: Joe Biden yapay zeka mağduru mu? Görüntüleri tartışılıyor: Joe Biden yapay zeka mağduru mu?

Aile, bebeğin fotoğrafını da paylaştı. Bir anne ise 40 günlük bebeği olduğunu ücret karşılığında güvendiği kişiye bebeğini vereceğini yazdı. Ücreti yüz yüze yapılan görüşme ve güven sonrası belirteceğini de not düştü.

İLANA ULTRASON FOTOĞRAFI KOYDU!

Antalya’da 23 yaşındaki bir anne ise doğumuna 30 gün kalan kız bebeğini 110 bin TL’ye internet üzerinden satışa koydu. İlanda bebeğin doktor kontrolleri ve ultrason fotoğraflarını da paylaşan kadın, “Acilen bebeğimi vermek istiyorum” ifadesini kullandı. Hamile kadın, doğum masraflarını da alıcının ödemesi gerektiğini özellikle belirtti.

Editör: Duha Sena Oskay