Antalya'da, farklı ülkelerden gelen insanların yerleşmesiyle birlikte mezarlık satışlarında gözle görülür bir artış yaşanıyor. Özellikle gayrimüslimlerin mezarlık taleplerinde yaşanan artış, bu durumun en belirgin örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

YABANCI TALEPLERİ MEZARLIK FİYATLARINI KATLADI

Kurşunlu Mezarlığı'nda geçtiğimiz yıl 30 bin lira olan 24 metrekarelik aile mezarı, bu yılın başından itibaren 120 bin liraya çıkarken, 12 metrekarelik mezar fiyatları da 15 binden 60 bin liraya yükseldi.

Ayrıca belirli koşulları sağlayan yabancı uyruklu kişilere de mezarlık satışı yapıldığı dikkat çeken noktalar arasında. Bu durum, Antalya'nın hem demografik yapısının hem de mezarlık sektörünün değişimine işaret ediyor.

DEMOGRAFİK YAPININ DEĞİŞKENLİĞİ VATANDAŞI ZOR DURUMA SOKUYOR

Antalya'da yaşanan yabancı nüfus artışı, mezarlık satışlarında belirgin bir etki yaratmış durumda.

Yabancıların mezarlık satın alma isteklerinin artmasıyla birlikte, mezarlık fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşanıyor. Bu durum, Antalya'daki mezarlık sektöründe değişimlere neden oluyor.

Bu gelişmeler, şehrin demografik yapısını ve ekonomisini etkileyen önemli bir faktör olarak öne çıkıyor.

MİT çökertti: Türkiye'de aile boyu Mossad'a casusluk yapıyorlardı! MİT çökertti: Türkiye'de aile boyu Mossad'a casusluk yapıyorlardı!

HABER: Duha Sena OSKAY / ANTALYA (SİREN HABER)

Kaynak: Siren Haber