Dün gece saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u Saray’a çağırdığı iddia edildi.

Gece yarısı yapılan kritik zirvenin gündeminde son günlerde Ankara emniyetinde yaşanan gelişmelerin olduğu öğrenildi. 

Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturmada adı geçen ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan 3 emniyet görevlisinin evlerinde arama yapıldı.

Konu ile ilgili Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz X sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

İYİ Partili Ayyüce Türkeş'ten iktidara 'kandırıldık' eleştirisi! İYİ Partili Ayyüce Türkeş'ten iktidara 'kandırıldık' eleştirisi!

"Millete sonra palavra anlatmayın!"

Yılmaz'ın paylaşımı şöyle:

"Dün gece ne oldu? Yine ne pişiriyorsunuz? Ne tezgah peşindesiniz? Bir açıklama yok mu? Millete sonra palavra anlatmayın! Yalandan darbe falan demeyin! Ne oldu?"

"Sayın Ali Yerlikaya, itiraf et!"

"Süleyman mı Tayyibe karşı birşey yaptı? Öyleyse, tutukla gitsin madem! Dokunulmazlığını da kaldırın! Sizi engelleyen mi var? Öyle lafı çevirme! Kim kardeşim? Ne korkuyorsunuz?Kim, ne yaptı da sen o açıklamayı yaptın? Hele açıkla! Yine havaya ateş ederek, algı ve mağduriyet peşinde olmayın! Gündem değiştirme ve Erdoğan'ın eriyen desteğini bu tür gizem yarattığınız oyunlarla güçlendirmeye çalışmayın!"