Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla ilgili flaş gelişme: Soruşturma başlatıldı Fenerbahçe-Galatasaray maçıyla ilgili flaş gelişme: Soruşturma başlatıldı

Galatasaray-Fenerbahçe arasında Şanlıurfa 11 Nisan Stadyumu'nda oynanan maç maç yarım kaldı.

Maçın 1. dakikasında Abdülkerim Bardakcı'nın uzun pasında Barış Alper Yılmaz'ın indirdiği topu alan Mauro Icardi çaprazdan yaptığı vuruşta ilk golü attı.

Golden sonra Fenerbahçeli futbolcular sahadan çekildi. Maçın hakemi Volkan Bayarslan bir süre sahada Fenerbahçeli futbolcuları bekledi. Bayarslan, daha sonra maçı tatil etti.

Fenerbahçe'nin sahadan çekilmesi dünya basınında da geniş yer buldu. 

İspanyol Marca, "Türkiye Süper Kupa'da skandal! Fenerbahçe kupayı boykot etti. U19 takımı sahadan çekildi" ifadelerini kullandı. 

Fransız L'equipe, "TFF ile çatışma halinde olan Fenerbahçe, Süper Kupa finalini oynamayı reddetti" dedi.

Daily Mail ise, "Fenerbahçe, TFF'ye mesaj gönderdi. Galatasaray kupayı kazandı" yazdı.

Alman Bild Gazetesi, "TFF'yi protesto eden Fenerbahçe 2.dakikada sahadan çekildi. Kupa iptal!" dedi.

Sdna, "Fenerbahçe'nin sahadan çekilmesiyle Süper Kupa sadece 2 dakika sürdü. Icardi'nin golüyle birlikte Fenerbahçe'nin gençleri sahayı terk etti" ifadelerine yer verdi.

Football Italia, "Leonardo Bonucci'nin Fenerbahce'si, Galatasaray ile oynanacak Türkiye Süper Kupası Finali'ni sansasyonel bir şekilde boykot etti, önce genç takımını sahaya çıkardı, sonra da sahayı terk etti" dedi.

The Sun, "Fenerbahçe iki dakika içinde sahayı terk etti ve ezeli rakiplerine Türkiye Süper Kupa finalini kaybetti" yazdı.

Calciomercato, "Galatasaray-Fenerbahçe maçı 2. dakikada tamamlandı. Icardi gol attı, Fenerbahçe U19 takımı sahadan çekildi" ifadelerini kullandı.