Türkiye, Bağcılar'da çocukları hedef alan sucu sapığı konuşuyor...

Olay 2023'ün Mayıs ayında patlak verdi.

Bağcılar ilçesindeki Yenimahalle Mahallesi'nde 11 yaşındaki M.Y.'yi, annesi sabah okula bıraktı.


M.Y., okul çıkışı eve geç kalınca ailesi kızlarını aramaya başladı. Gidebileceği yerler kontrol edilen M.Y.'den iz bulamayan aile, polise başvurdu.

Polis, küçük kız için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalarda, M.Y.'nin okul çıkışı beyaz bir minibüse bindiği, minibüsün ise aileye su satan Metin Şenay'a ait olduğu belirlendi.

Kaçmaya çalışırken yakalandı

Polis, Şenay'ın ev ve iş yeri adreslerine eş zamanlı baskın düzenledi. İş yerine polisin geldiğini gören Şenay, kaçmaya başladı.

Dükkanda ses yalıtımlı gizli bölüm tespit edildi

Ancak polis tarafından yakalandı. Metin Şenay gözaltına alınırken ekipler iş yerinde yaptıkları aramada, önünde damacana dizili olan 3 ayrı bölme olduğunu fark etti.


Küçük kız bölmelerden birinden çıktı

Bölmelerin birinden çocuk sesi geldiğini duyan polis, kapıyı açınca küçük kızı buldu.

Polisin geldiğini gören ve mahallelerinde küçük bir kızın kayıp olduğunu bilen çevredekiler, küçük kızın iş yerinde bulunduğu öğrenince M. Ş.'yi linç etmek istedi.

Polis linçten kurtardı

O sırada polis, iş yerinin kepenklerini kapatarak şüpheliyi linç edilmekten kurtardı.

Küçük kızın bulunduğu bölmenin ses yalıtımlı olduğu ve şüphelinin M.Y.'yi korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı kaydedildi.

Öte yandan şüphelinin, 2009 yılında da başka bir çocuğa karşı cinsel istismar suçuna karıştığı öğrenildi.

Olay günü konuşan mahalle sakinlerinden Fuat Ekmekçi, "8-10 senedir burada esnaflık yapan birisi, böyle olaylarına vakıf olduğumuz birisi değil. Ama o dükkana çocuklar girer çıkar da su içmek için. Böyle bir şey yapabileceğini ihtimal vermiyorduk." dedi.

"Arabasını taşladılar"

Olay günü konuşan mahalle sakini Hasan Yaylaoğlu ise "Geldiğinde saat 14.00 civarıydı. Tıraş olmuşsun falan dedim. Çay ısmarlayacağımı söyledim kendisi bana 'Hakkını helal et' dedi ve gitti. Gece saatlerinde annesi kameralar takibiyle görüyor. Bizim arkadaşa çocuğunun içeride olduğunu söylemiş. Uygunsuz bir halde görüyorlar tabii. Polisler eşliğinde aldılar götürdüler. Arabasını taşladılar." ifadelerini kullandı.


7 MAYISTA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Şenay hakkında Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan iddianame tamamlandı. Mahkemeye sunulan iddianame kabul edildi. Şenay’ın, 7 Mayıs saat 13.30’da hakim karşısına çıkması bekleniyor.

İlk suçu değil: Çocuklara tecavüz edip görüntü çekti

Öte yandan Şenay’ın, daha önce de çok sayıda çocuğa cinsel istismarda bulunduğu, bazı çocukları istismar ederken görüntüler çektiği ortaya çıktı.

Şenay'ın cep telefonundan da yüzlerce video çıktı.

Bu görüntülerin bir kısmı Şenay’a ait bilgisayarda bulunurken bazı görüntülerin ise şifreli bir hard diske aktarıldığı belirlendi.

İddianameyi hazırlayan savcının, hard disk şifresinin çözülmesinin iddianameyi geciktireceği için mahkeme heyeti tarafından çözülmesini iddianameye eklediği öğrenildi.

4 SENE TECAVÜZ ETTİ

Soruşturma kapsamında mağdur çocukların da ifadesine başvuruldu.

Videolardaki mağdur çocuklardan biri R.Ş. şimdi 19 yaşında.

Van'da terör soruşturması: 222 şüpheli yakalandı Van'da terör soruşturması: 222 şüpheli yakalandı

R.Ş., 10 yıl boyunca Metin Şenay’ın istismarına maruz kalmış ve ifadesinde felç geçirdiğini söylemişti.

R.Ş., poliste verdiği ifadesinde yaşadıklarını, “Korkumdan aileme söyleyemedim. Metin Şenay’ı 4-5 yaşımdan beri tanırım. Beni dükkânına çağırıyordu. Gitmeyince kızıyordu. Öldürürüm diyerek tehdit ediyordu. Bana, ‘Ben seninle evleneceğim. Çocuğumuz olsun’ diyordu.

İlk olay 5 yaşında yaşandı. Son olay ise ben 9’uncu sınıftayken. Cinsel ilişkiye girerken videoya çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti.” diye anlattı.

"ÖYLE BİR ŞEYTANMIŞ Kİ KİMSEYE YÜZÜNÜ GÖSTERMEMİŞ"

R.Ş.’nin annesi S.Ş. ise sucu Şenay hakkında şikayetçi olduklarını, soruşturma sürecinin devam ettiğini söyledi. Anne S.Ş., “Kızım şu an yanımda. Ben hiç bu konulara girmiyorum, ben hiç görmedim zaten. Öyle bir şeytanmış ki, hiç kimseye yüzünü göstermemiş. Öyle sucumuzdu, gidip geliyordu.

Fark etmedim, çok sordum, kendim çok rahatsızdım o zamanlar, ameliyatlar filan geçirdim. Devamlı konuşuyordum, sormuştum kızıma ama sıkıntı yok. Felç olma konusunu abartmışlar, felç olmadı, bir sıkıntısı yok.” dedi.