Yunanistan Süper Ligi play-off'unda Panathinaikos, AEK'ya 3-0 yenildi.

Müsabakada Samet Akaydin'in yaptığı hata Yunanistan'da manşetlere taşındı.

Sport-FM, Samet Akaydin'in hatasının maçın gidişatını belirlediğini ve Fatih Terim'in pozisyon sonrası milli stopere gösterdiği tepkiye yer verirlen, SDNA, "Fatih Terim, Samet Akaydin'in hatasıyla çıldırdı" dedi.

Atatürk paylaşımı skandalı: Samet Akaydın kadro dışı bırakıldı Atatürk paylaşımı skandalı: Samet Akaydın kadro dışı bırakıldı

In Sports'daki haberde Panathinaikos'un Samet Akaydin'in hatası "trajik" olarak nitelendirilirken, Newspao adlı site de Samet Akaydin'den "Fatih Terim'in yeni baş ağrısı" olarak bahsetti.

Sport24 ise, "Samet Akaydin'in feci hatası AEK'nın farkı 2'ye çıkarmasına sebep oldu" ifadelerine yer verildi. Trifilara'da yer alan haberde de AEK'nın ilk golünde Arao, ikinci golünde ise Samet Akaydin'in trajik bir hata yaptığı vurgulandı.

Newsit adlı site, Samet Akaydin'in Ezequiel Ponce'ye gol hediye ettiğini yazdı. Sportdog'da yer alan haberde Samet Akaydin'in hatası "ölümcül" olarak nitelendirildi.

Gazzetta ise "Samet Akaydin'in trajik hatası" başlığını atarken, Enwsi'nin haberinde ise "Samet Akaydin'in çocukça hatası Panathinaikos'u 2-0 geri düşürdü" ifadeleri kullanıldı.