Selçuk Bayraktar’dan Hollandalı gazeteciye Kürtçe cevap! Selçuk Bayraktar’dan Hollandalı gazeteciye Kürtçe cevap!

Kara para aklama ve vergi kaçırma suçundan tutuklanan Dilan Polat, eşi Engin Polat ile birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'a ortak mektup yazdıklarını söyledi.

Oda TV'nin aktardığına göre, Dilan Polat, "Cumhurbaşkanı ve Adalet Bakanı’na kendi el yazımla bir mektup yazdım. Avukatımla görüştükten sonra gönderip göndermeyeceğimi veya kamuoyu ile paylaşıp paylaşamayacağıma karar vereceğim. Mektupta anlattığım iddianamenin bir an evvel hazırlanması ve suçumuzun ne olduğunun ortaya konmasıdır" dedi.

Cezaevi koşullarına değinen Dilan Polat, “Cezaevi koşulları elbette dışarısı ile bir değil. Devletimiz elinden geldiğince tutuklu ve mahkumlara güvenli bir ortam sağlamaya çalışıyor. Bana oldukça iyi davranıyorlar. Cezaevi yemekleri dışında bir yemek yemiyoruz. Hastalık durumlarında derhal müdahale ediliyor. Artık çok yakın arkadaşlıklar kurduğum cezaevini memleketten bir parça olarak görüyorum" ifadelerini kullandı.

Engin Polat ise, cezaevinden çıkınca devlete borçlarını ödeyeceğini söyleyerek son iki aydır İngilizce çalıştığını dile getirdi. Engin Polat "Cezaevinde tek başıma kalıyorum. Aslında babamla birlikte olsak, birbirimize yarenlik ederdik. Böylece zaman daha kolay geçerdi. Babamın hastalığı nedeniyle onun bakımı ile ilgilenirdim. Böyle bir imkan sağlansa güzel olur" diye yazdı.

Engin Polat mektubunda ayrıca, “Elbette dışarıdaki hayat gibi cezaevinde de yemekler, ısınma meselesi ve imkanların devletimizin imkanları ölçüsünde olduğunu biliyorum. Bana iyi davranıyorlar. Bir şikayetim yok. Saçlarımı sıfıra vurdurdum ve ne kadar uzayınca tahliye olacağımı ona göre hesaplayacağım. Azami bir süre belirledim. Geriye doğru şafak sayıyorum" ifadelerinen yer verdi.