Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlamayla tutuklanan sosyal medya fenomeni Dilan Polat ve eşi Engin Polat, cezaevinden savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Sabah'tan Seda Nur Günaydın'ın haberine göre, S.Y. isimli bir sosyal medya kullanıcısı, 1 Kasım 2023 günü şahsi hesabından Polat ailesini kastederek, "Kelepçeli lamagiller suç örgütü" şeklinde bir paylaşımda bulundu.

Avukatları aracılığıyla sosyal medyayı taratan Polat çifti, söz konusu yorum hakkında savcılığa suç duyursunda bulundu. Avukatlar, yorumun sahibi S.Y.'den hakaret ettiği gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Konuyla ilgili başlatılan soruşturmada savcılık, kararını verdi.

TAKİPSİZLİK KARARI

Savcılık, örnek bir Yargıtay kararına değinerek sanığın hesabında paylaştığı yazıda isim zikretmeden söylediği sözlerin kime söylendiğinin anlaşılmasının mümkün olmadığı durumda hakaret suçunun oluşamayacağını belirtti.

Ayrıca savcılık, şüphelinin yorum yaptığı videonun altında birçok yorum olduğunu, şüphelinin paylaşımının diğer yorum yapan kişilere yönelik olup olmadığının anlaşılmadığını, hakaret içerikli olduğu iddia edilen paylaşımın genel ifadeler içerdiğini ve müştekileri kastettiğine dair bir delilin olmadığını vurguladı.

Katilden pes dedirten savunma Katilden pes dedirten savunma

Bu nedenle de dosyaya takipsizlik kararı verildi.