Kırklareli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serdar Türker, "adaylıktan çekilmesi" için CHP tarafından kendisine daire başkanlığı ve şoförlü makam aracı teklif edildiğini iddia etmişti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendisiyle telefonda görüştüğünü ve adaylıktan çekilmesini rica ettiğini öne süren Türker, şu ifadeleri kullanmıştı:

"Biz yola çıktıktan sonra CHP Genel Başkanı Özgür Özel beni telefonla arayarak, adaylıktan çekilmem konusunda benden rica etti, ben de kendisine adaylıktan çekilmeyeceğimi çünkü benim arkamda çok değerli Kırklareli halkı olduğunu ısrarla ifade ettim. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu aracılığıyla Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün telefon etti ve ’akşam yemeğinde buluşalım, Ekrem başkanımız sizinle görüşmek istiyor’ dedi. Ben bunu da kabul etmedim ve ’kendilerine selamlarımı iletin ben bir yola çıktım, benim yanımda Kırklareli halkı var, onları yarı yolda bırakmayacağımı’ ifade ettim. Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde bana bir daire başkanlığı teklif edildi. Bunun yanında çok iyi maaş ve makam aracı, şoför teklif edildi. Önümüzdeki dönem istediğimiz yerden belediye başkanlığı ya da milletvekilliği yapma sözü verildi. Bunu da CHP Genel Başkanı Özgür Özel teklif etti."

ÖZEL İDDİALARA CEVAP VERDİ

Kırklareli Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitingde halka seslenen CHP Genel Başkanı Özel, eski CHP’li Kırklareli Bağımsız Belediye Başkan Adayı Serdar Türker’in iddialarını cevapladı. 

CHP'nin TBMM Grup Müdürü hayatını kaybetti CHP'nin TBMM Grup Müdürü hayatını kaybetti

Özel, 6 oklu rozetin gücünden istifade eden Türker’in koltuğa parti sayesinde oturduğunu söyleyerek, “Ön seçime başka aday adaylarımız da girdi. Yarıştılar, kim kazansa bugün bu otobüsün üstünde hep birlikte onun yanında olacaktık. İki dönem milletvekilliği yapmış, iki dönem belediye başkanlığı yapmış birisi ön seçime cesaret edip oradan birinci çıkıp gelmiş ama ön seçimi kaybedenlerden birisi, düne kadar 6 oklu rozetin gücünden istifade eden birisi, koltuğa parti sayesinde oturmuş birisi, şimdi partisini bırakmış gitmiş, karşımıza aday olmuş. Bizi kaybettirecek ki, başka birileri kazansın. Bir de biz buraya gelmeden önce yandaş televizyonlara koşturmuş, gazetelere çıkmış, partinin ona yaptığı çağrıyı sanki başka bir şeymiş gibi anlatıyor. Ben partinin genel başkanıyım, vefaya önem veririm, bir haksızlık olmasın diye gayret ederim" dedi.

"EVET ARADIM"

Serdar Türker’i aradığını söyleyen Özel, "Evet kendisini aradım, ’Yakışmaz’ dedim, ’Partiye seçim kaybettirmeyi Kırklareli affetmez’ dedim. ’Zaten bunu başaramazsın ama tarihe kara bir leke olarak geçmek doğru değil’ dedim. ’Gel sen bu işten vazgeç omuz omuza, el ele yürüyelim’ dedim. Genel başkanın görevi bu, kırgın olmasın, küskün olmasın efendim. Bana onu teklif ettiler, bunu teklif ettiler, o kısmı tamamen hiç görmediğim, duymadığım bir şey. Ama kendisine görev teklif edilirse de bu kamu görevidir. Ama böyle bir şeyi televizyonlara çıkarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne kaybettirmeye çalışmayı affetmiyorum, affetmeyeceğim” diye konuştu.