Hindistan'ın en ünlü oyuncularından biri olan Poonam Pandey'in rahim ağzı kanseri nedeniyle öldüğü açıklandı. 

32 yaşındaki Bollywood yıldızı Pandey'nin hastalıktan ötürü yaşamını yitirdiği menajeri tarafından 1.3 milyon hayranına gönderilen bir sosyal medya mesajıyla duyuruldu. 

Konserde Fenerbahçelilerden Galatasaray'a küfür iddiası! Konserde Fenerbahçelilerden Galatasaray'a küfür iddiası!

Açıklamada, "Bu sabah bizim için zor bir sabah. Sevgili Poonam'ımızı rahim ağzı kanseri nedeniyle kaybettiğimizi bildirmekten derin üzüntü duyuyoruz" difadelerine yer verildi.

Ölümüyle hayranlarını yasa boğan Pandey'in ölmediği ortaya çıktı.

YALAN SÖYLEMİŞ

Ölümü hakkında yalan söylediğini ve amacının bu hastalığa karşı farkındalık yaratılması olduğunu söyleyen Pandey, yalan söylediği için üzgün olmadığını ve aksine gururlu olduğunu dile getirdi.

Hayranlarından özür dileyen Pandey, "Evet, ölümüm hakkında yalan söyledim. Aşırı, biliyorum. Ama birdenbire hepimiz rahim ağzı kanseri hakkında konuşmaya başladık, değil mi? Ölüm haberimin başarabildiklerinden gurur duyuyorum" dedi.

Pandey, "Diğer bazı kanserlerin aksine, rahim ağzı kanseri tamamen önlenebilir. Anahtar HPV aşısı ve erken teşhis testlerinde yatmaktadır. Hiç kimsenin bu hastalık yüzünden hayatını kaybetmemesini sağlayacak araçlara sahibiz. Kritik farkındalıkla birbirimizi güçlendirelim ve her kadının atması gereken adımlar hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayalım" diye konuştu.