34 yaşındaki Davine Muniz Cordeiro, geçen yıl Brezilya'nın Olinda kentindeki Mirabilandia eğlence parkında metrelerce yükseklikten düşerek ağır yaralanmıştı.

Cordeiro, bir atlıkarıncada bağlı olduğu salıncaklı sandalyenin kopması sonucu yere çarptığında travmatik beyin hasarı ve vücut kırıkları geçirdi ve hastaneye kaldırıldı.

Dört aylık tedavi süresince Cordeiro'nun 10 ameliyat geçirdiğini ve beyninin yarısını kaybettiğini söyleyen ailesi, dün genç kadının Fortaleza'daki Hapvida Hastanesinde hayatını kaybettiğini söyledi.

Fidan, kendini yakan ABD'li askeri değerlendirdi: Vahşete kayıtsız kalmadı Fidan, kendini yakan ABD'li askeri değerlendirdi: Vahşete kayıtsız kalmadı

Olayın meydana geldiği sırada salıncakta çekilen video görüntülerinde, Cordeiro'nun salıncağının yere çarpma sesi duyulmadan önce salıncağın havada hızla döndüğü görülüyor.

Eğlence parkı yönetimi, daha önce yaptığı açıklamada, olay üzerine "tam bir değerlendirme" yapmak için salıncağı "önleyici olarak" askıya aldıklarını söylemişti.