Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu,(Malatya, Elazığ, Tunceli, Iğdır haric), Güneydoğu Anadolu (Adıyaman hariç) ile Sakarya, Bilecik, Antalya ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, İç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarının önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGÂR: Genellikle güney ve batılı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA NASIL OLACAK? MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Sakarya ve Bilecik çevrelerinin hafif karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. EDİRNE °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu İSTANBUL °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu KIRKLARELİ °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu KOCAELİ °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu.

EGE: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde pus ve sis hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. A.KARAHİSAR °C, 5°C Parçalı, yer yer çok bulutlu DENİZLİ °C, 11°C Parçalı ve az bulutlu İZMİR °C, 13°C Parçalı, yer yer çok bulutlu MANİSA °C, 12°C Parçalı, yer yer çok bulutlu.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, Antalya ve Hatay çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. ADANA °C, 16°C Parçalı ve az bulutlu ANTALYA °C, 17°C Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli hafif yağmur ve sağanak yağışlı HATAY °C, 11°C Parçalı ve az bulutlu, öğleden sonra sağanak yağışlı, MERSİN °C, 15°C Parçalı ve az bulutlu.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. ANKARA °C, 6°C Parçalı bulutlu ÇANKIRI °C, 7°C Parçalı, yer yer çok bulutlu ESKİŞEHİR °C, 4°C Parçalı bulutlu KONYA °C, 5°C Parçalı ve az bulutlu.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. BOLU °C, 5°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde karla karışık yağmur ve kar yağışlı DÜZCE °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu KASTAMONU °C, 4°C Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde iç kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı ZONGULDAK °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu.

Irak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi Irak'ta 2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Tokat ve Doğu Karadeniz çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerin karla karışık yağmur ve kar yağışlı olması bekleniyor. İç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. AMASYA °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu SAMSUN °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı TOKAT °C, 8°C Parçalı ve çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı TRABZON °C, 10°C Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölgenin doğusu ve Erzincan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. ERZURUM °C, -2°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı KARS °C, -2°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı MALATYA °C, 7°C Parçalı ve az bulutlu VAN °C, 3°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren bölge geneli (Adıyaman haric) yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde pus ve yer yer sis ile beraber buzlanma ve don olayı bekleniyor. DİYARBAKIR °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı GAZİANTEP °C, 9°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı SİİRT °C, 7°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı ŞANLIURFA °C, 11°C Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı.