İYİ Parti'de kurultay tarihi 27 Nisan olarak belirlenmişti.

İyi Parti Genel Başkanı Dervişoğlu'dan iktidara sert eleştiri İyi Parti Genel Başkanı Dervişoğlu'dan iktidara sert eleştiri

Genel Başkan Meral Akşener'in kurultayda tekrar aday olup olmayacağı merak edilirken İYİ Parti Göç Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Tolga Akalın ise adaylığını ilan etmişti.

Öte yandan eski İYİ Parti Milletvekili Ahmet Çelik'ten bomba bir iddia geldi.

Sosyal medya hesabından açıklaam yapan Çelik, şu ifadelere yer verdi:

"Seçimlerde aldığı ağır yenilgi sonrası olağanüstü seçimli kurultay kararı almak zorunda kalan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, dün kurultay tarihini 27 Nisan olarak açıkladı. Açıklanan tarih itibarıyla, seçimli kurultay için tanınan 22 günlük sürenin yeni genel başkan adaylarının gerekli hazırlıklarını yapmaları için yeterli olmadığı ortadadır. Aceleye getirilmek istendiği çok açık olan bu kurultay takvimi ile yeni genel başkan adaylarının hazırlık ve çalışma yapmalarına fırsat verilmeden adeta bir oldu bitti amaçlanmaktadır. Daha önceki başarısızlık halinde siyaseti bırakacağı beyanlarının aksine Genel Başkan Meral Akşener’i rehin alan iradenin, İYİ Parti başında kalması talimatı sebebiyle Akşener’in de kurultayda aday olacağı anlaşılmaktadır."