Cumhur İttifakı İBB adayı Murat Kurum, katıldığı yayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilk tanışma anını anlattı.

Seçim öncesi Mynet ve Onedio’nun sorularını yanıtlayan Kurum, "Ben 2005 yılında TOKİ’ye girdim ondan önce de 2003 depremi olmuştu Bingöl’de çalışıyordum. Bingöl’e geldi sayın cumhurbaşkanımız. Bizim konutların o zaman açılış törenleri vardı. Orada ben de şantiye şefi olarak çalışıyordum. O zaman tanıştık ama tabi" dedi.

Kurum devamında, "Daha sonra ben İstanbul’a geldim. İstanbul’da TOKİ’de çalışırken şantiyelerimize gelir açılışlarımızda törenlerimizde bilgi alırdı. 2005’te tanıştım daha sonra o da bizi tanıdıkça sevdi. 2009'da Emlak Konut genel müdürü oldum. Genel müdür olduğum zaman da daha bire bir yakın ilişki ile süreci yürüttük. Hatta hep şey derdi; o zaman bizim kulağı çınlasın, TOKİ başkanımız Erdoğan Bey’di. Hatta o da sonra bakanlık görevi yaptı. ‘Ya bırak çocukları da bir gelsin kendilerini anlatsınlar’ diyerek yani o da tanımak isterdi böyle kendisi de bizi. Ne iş yapıyor, nasıl davranıyor, işe bakışı nedir falan… 2009 yılında da daha yakın bir ilişkimiz oldu diyebilirim" diye konuştu.

İsrail ve Hizbullah arasındaki gerilim tırmanıyor: ABD'den uyarı geldi İsrail ve Hizbullah arasındaki gerilim tırmanıyor: ABD'den uyarı geldi

"Genel müdürdüm işte o zaman Ankara’da randevu alıp makamına gittim" diyen Kurum, "Tabii böyle bir telaşlı gittim yani sonuçta başbakanımızın, cumhurbaşkanımızın yanına gidiyorsunuz. Odasına girdim ve beni kapıda karşıladı. Çok şaşırdım yani dedim nasıl bu kadar bir insan yani mütevazi olabilir. Şaşırdım. Genel işlerle ilgili sohbet ettik giderken de kalktı uğurladı. O beni bayağı bir şaşırtmıştı yani" ifadelerini kullandı.