Börü Budun dergisi Türk Ocakları İstanbul Şubesinde Doğu Türkistan için tou düzenliyor. Birçok davetlinin katılım sağlayacağı toyda konuşmacı olarak Türk Ocakları İstanbul Şube Başkanı Dr. Cezmi Bayram başta olmak üzere Uygur Haber Genel Yayın Yönetmeni Hamit Göktürk, Gazeteci Yazar Erdem Avşar,Yazar ve Şair Uğur Turgut,Şair Nurala Göktürk,Türkolog Rauf köse ve Kaşgar Yayınevi Genel Yayın Yönetmeni Barış Kut katılacak.
Editör: Duha Sena Oskay