Zahir'in adamları tarafından darp edilen Azem, yanına gelen minik bir köpek sayesinde kendine geldi. Minik köpeği sahiplenen Azem, onu kucağına alarak otele getirdi. İzzet, otelde hayvan beslenmenin yasak olduğunu söyleyince Azem de, 'Ben bir sürü hayvan görüyorum ortalıkta, hiçbiri bu kadar da tatlı değil' cevabını verdi.

Otele gelen Dilber, İzzet'e Azem'i sordu, odada olduğunu öğrenince kapısını çaldı. Azem'in halini gören Dilber bir an panikledi, Zahir'in yaptıkları için özür diledi. Azem, 'Yok, artık bu benim şahsi meselem' ifadelerini kullandı. Dilber 'öpmek istiyorum yaralarından' diyerek Azem'i öptü. Azem, Zahir'in nerede takılıp, vakit geçirdiğini sordu.

Azem, arkadaşı Kasım'ın yanına gelerek ondan bandaj istedi. Kasım, Azem'e yapılanları öğrenince onu yalnız bırakmak istemeyerek onunla beraber Zahir'in çiğköfte dükkanına gitti. Azem, Zahir'i gördükten sonra dükkana girdi. Zahir daha ne olduğunu anlayamadan Azem'in yumrukları ile yere yığıldı. Dükkana gelen Zahir'in yakını da Azem'in sinirinden nasibini aldı.

Nusret hapishaneye ziyaretine gelen kardeşi Hatice'ye orada herkesle irtibatı kestiğini, onu hasımlarının koğuşuna aldıklarını ifade etti. Berzan otoparka geldi, çocukların eğlendiğini görünce üstlerine gitti. Cihan ortaya çıktıktan sonra çocukların yanından ayrılan Berzan, Sırat abisinin hasılatı istediğini söyledi. Nusret'in yanından ayrılan Hatice, Cihan'ın yanına geldi. Nusret'in durumunun iyi olmadığını, adının ihbarcıya çıktığını ifade etti. Olanları duyan Cihan sinirlerdi. Nusret'in söylediği 'Kendi oluşumlarını kursunlar, ayrılsınlar. Onlar orada güçlü olursa ben de burada güçlü olurum' sözlerini Cihan'a iletti.

Düğünde büyük skandal: Damadın amcasıyla basıldı! Düğünde büyük skandal: Damadın amcasıyla basıldı!

Azem, Dilber'i de alarak Kasım'ın evine geçtiği günün ertesi sabahında Zahir yakınlarıyla beraber otele dayandı. İzzet'i köşeye sıkıştırarak Kasım ve Dilber hakkına bilgi aldı. Azem, yeni işini arkadaşı Kasım'a anlatırken; Dilber ve Nergis kahvaltı hazırlıyordu. Tüm ekip kahvaltıya oturduğunda Dilber'in telefonu çaldı. Zahir'in aramasıyla küçük çaplı bir gerginlik yaşandı.

Zahir, Zerre'ye sürekli Dilber'in tarafını tuttuğu için sitemde bulunuyordu. O sırada İzzet, Zahir'in adamlarına yakalanmadan Azem'in odasını toplamaya çalışıyordu. Zerre, Zahir'i korkutmak için Azem'in eşini öldürmekten hapis yattığını söyledi. Zahir bunu duyunca Dilber'in akıbetini daha çok merak etmeye başladı. Azem'in soğuk tavırları Dilber'i üzdü, yaşadıklarından ötürü yanlış birisiymiş gibi bakıldığını, halbuki öyle olmadığını ifade ederken gözleri doldu.

İzzet, Dilber'in odasını toplarken Zahir uyumaya geldi. İlk başta Zahir farkedemese de uyurken İzzet'in telefonunun çalmasına uyandı. Telefonun sesinin nereden geldiğini ararken İzzet'i banyoda yakaladı. İzzet'i Zahir ve yakınları darp etti. Azem'in telefonu çaldı. Zahir, İzzet'in telefonundan Azem'e ulaşarak onu tehdit etti. Azem de İzzet'e hiçbir şey yapmamaları konusunda Zahir'i uyardı. Ayça'nın okulundan Piraye'yi aradılar. Okul müdürü Piraye'ye, Ayça'nın kopya çekerken yakalandığını ve öğretmenine saldırdığını, bundan ötürü 3 gün uzaklaştırma vermek zorunda olduklarını ifade ettiler. Kızına davranışlarından ötürü sinirlenen Piraye, benzer bir davranış göstererek okula yüksek ücret ödediği için sinirini müdürden çıkartı.

Cihan, Sırat'ın ofisine gelip Berzan'a abisiyle görüşmek istediğini söyledi. Sırat, Berzan'a müsait olmadığını söyledi. Nusret'in içeride yaşadığı zorlukları belirten Cihan, Sırat'a rest çekti. Cihan, Necmi ve kendi ekibiyle ayrılma kararını açıkladı. Sırat tehdit etse de Cihan geri adım atmadı. Çocuklarını bulmak için sosyal hizmete gittiğini ancak eli boş döndüğünü ifade eden Azem polis olan eski öğrencisi Erman'dan yardım istedi. Azem, emniyette öğrencisi ile konuşurken Zahir arayarak eşiyle olan fotoğraflarını bulduğunu söyledi ve çirkin sözler sarf etti. Zahir'in sözlerine dayanamayan Azem otele geldi. O sırada müzikholde çalan türkünün sözleri eşliğinde, buğulu gözlerle uzaklara daldı.

Karşılaştığımız her güçlükSize kazandırmayan her hamle Öfkeyi büyütür içimizde Bir tatsız emanet gibi Sıkışıp kalır içimizde kızgınlık Dışarı atsan belaİçeride tutsan ülser Derdimiz dermana ulaşmaz şikayetle Tek başına yüzleşmek zorunda kalırsınız Gerçekle...

İnci Taneleri'nin önümüzdeki hafta ekranlara gelecek üçüncü bölümünün ilk fragmanı yayınlandı. Üçüncü bölümde; Dilber ile Azem yeniden otele döner. Ancak Dilber'in Azem'den sakladığı çok önemli bir gerçek ortaya çıkar. Azem, Dilber'i yalancılıkla suçlar. Dilber ise anlatmakta zorlandığı bazı gerçeklerin olduğunu kabul eder. Peki Dilber, Azem'den ne saklıyor?