• USD 32,22
  • EUR 34,97
  • ALTIN 2.422,43
  • BİST100 10.677
  • BTC 68.120

ABD Haberleri

ABD haberleri ve güncel ABD gelişmeleri, ABD ile ilgili tüm video, ABD fotoğrafları ve ABD haberleri Siren Haber sitemizde


Gündem

ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, ABD ile Türkiye arasındaki mal ve hizmet ticaretinin 40 milyar dolara yaklaştığını ve ABD’nin Türkiye’de...

Dünya

İsrail'in aşırı sağcı Kültürel Miras Bakanı Amichay Eliyahu, ABD Başkanı Joe Biden'ın Refah'a geniş çaplı bir saldırıyla girmesi durumunda İsrail'e...

Dünya

ABD'deki Arizona Üniversitesi'nde Müslüman kadının üstüne yürüyüp küfreden akademisyen hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Dünya

Dünya tarihinde Fransız Devrimi'nden ABD Bağımsızlık Savaşı'na kadar Batı dünyasında özgürlüğün sembolü olan Frig başlığının kökeni Anadolu'ya uzanıyor. Günümüzde tüm...

Dünya

ABD Hint-Pasifik Kuvvetlerinin (INDOPACOM) yeni komutanı Amiral Samuel Paparo, Çin'in genişleyen bölgesel nüfuzu karşısında, caydırıcılığın artırılması gerektiğini bildirdi.

Dünya

ABD Dışişleri Bakanlığı, Polonya ve Hollanda'ya gelişmiş antiradyasyon güdümlü füze (AARGM-ER) satışının onaylandığını duyurdu.

Dünya

ABD, Ukrayna'nın uzun süredir talep ettiği uzun menzilli balistik füzelerin teslimatının gizli şekilde Kiev'e yapıldığını açıkladı.

Dünya

ABD Senatosu, Çinli Bytedance firmasının ana ortağı olduğu TikTok'un devredilmesinin, devredilmemesi halinde ise yasaklanmasının önünü açan yasa tasarısına onay verdi.

Gündem

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ABD'de 'locals' kelimesinin "yerel yatırımcılar" anlamında kullandığını ve vatandaşları kastetmediğini belirtti.

Gündem

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ABD'de yaptığı bir konuşmada kullandığı 'locals' kelimesinin 'yerel halk' olarak çevrilmesiyle ilgili bir açıklama yayımladı. Açıklamada...

Dünya

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), İsrail ordusu içerisindeki ultra Ortodoks askerlerden oluşan Netzah Yehuda taburuna yaptırım uygulamaya hazırlanıyor.

Dünya

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Mike Johnson, “Dünya istikrarsızlaştı ve tehlikeli bir dönemden geçiyoruz. Bu da Amerikan liderliğini gerektiriyor” dedi.