İnsan kaçakçılığıyla mücadele amacıyla 21 yaşından küçüklerin striptiz kulüpleri gibi yetişkinlere yönelik eğlence mekanlarında çalışmasını yasadışı hale getirecek yasa tasarısı Florida yasama meclisinin bir alt komitesi tarafından kabul edildi.

"21 yaşından küçüklerin yetişkinlere yönelik eğlence mekanlarında çalıştırılmasını yasaklayan" 1379 sayılı yasa tasarısı, Florida Meclisi'nin Düzenleyici Reform ve Ekonomik Kalkınma Alt Komitesi tarafından 30 Ocak'ta gündeme alındıktan sonra onaylandı.

ABD'den Türkiye açıklaması: Afrika'da yaptıklarını takdir ediyoruz ABD'den Türkiye açıklaması: Afrika'da yaptıklarını takdir ediyoruz

Yasa tasarısı, "seks ticareti ağının önemli bir kısmı" ve "modern kölelik" ile mücadelede "eyaletimiz için dönüşümsel" olacağını söyleyen Cumhuriyetçi Florida Eyalet Temsilcisi Carolina Amesty tarafından sunuldu.

Vox Media'nın sahibi olduğu online eğlence sitesi Thrillist'in 2015 tarihli bir makalesine göre, o dönemde Florida'da 243 striptiz kulübü bulunuyordu ve bu sayı Birlik içindeki diğer tüm eyaletlerden daha fazlaydı.