Dünyanın en büyükleri arasında: Türkiye'ye ilk seferini yaptı Dünyanın en büyükleri arasında: Türkiye'ye ilk seferini yaptı

Konya'da faaliyet gösteren Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olan ve "küçük bölge sorumlusu" olarak görev yapan Rıfkı S.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, şahsın Ankara'da saklandığı belirlendi.

FETÖ/PDY üyesi Rıfkı S.'nin Ankara'daki konumu tespit edildikten sonra, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri koordineli bir şekilde harekete geçti. Yapılan başarılı operasyon sonucunda, şahıs saklandığı adreste yakalanarak gözaltına alındı.

Yakalanan Rıfkı S., Konya'ya getirildikten sonra emniyet birimlerindeki işlemleri tamamlandı. Ardından mahkemeye çıkarılan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu operasyon, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik yapılan etkili çalışmaların bir örneği olarak kayda geçti.