Eyüpsultan'da, 1 Mart'ta kullandığı arabayla yol kenarındaki ATV tipi araçlara çarparak Oğuz Murat Acı'nın ölümüne, İ.G, T.A, S.K. ve H.T'nin yaralanmasına neden olan 17 yaşındaki sürücü T.C. ile yazar annesi Eylem Tok kaza sonrası İstanbul Havalimanı'ndan Mısır'a kaçmış, ardından ise Amerika Birleşik Devletleri'ne gitmişlerdi.

Eylem Tok'un kitaplarını kendi yazmadığı ortaya çıktı. TELE1 Yazarı Demet Cengiz'in yazdığına göre, Tok’un Mihr isimli kitabının basıldığı Hayy Kitap’ın sahibi Rauf Baysal’a ait olduğu ortaya çıktı.

Baysal’ın kitabın tüm nüshalarını satışa çıktıktan hemen sonra satın aldığını belirten Cengiz ayrıca kitabın, Baysal tarafından yazılıp Tok’a verildiğini de belirtti.

İnsanların kendisine ulaştığını ve Eylem Tok hakkında bazı iddialarda bulunduğunu da aktaran Cengiz, şu ifadeleri kullandı:

"Bursa’da 17 yaşında sekreter olarak işe başladığı estetik kliniğinde hayatının değiştiğini anlattı biri. Kliniğin sahibi Bülent Cihantimur ile yakınlaşınca bir anda hem klinikte yönetici pozisyona geliyor hem de geçirdiği estetik operasyonlarla adeta yeniden yaratılıyor.

Bülent Cihantimur ile evlendiğinde 19 yaşında olan Eylem Tok’un biyografisinde iktisat ve psikoloji eğitimi aldığı yazıyor. Nerede almış, ne eğitimi almış belli değil. Bir üniversite diploması olduğu ise kuşkulu.

Eylem Tok, bir gün yazar olmayı kafaya koyar. Yine önceki yazımda ‘çok satanlara’ hileyle sokulmuş romanından ve Süleymancı yayıncısıyla yaşadığı gönül ilişkisinden söz etmiştim. Kendi değimiyle yöneticiliği bırakır ve yazarlığa soyunur. Ağzı sıkı bir hayalet yazar bulunur, roman yazdırılır.

Süleymancı sevgiliyle yaratılan ‘çok satan yazar’ kimliği ne medyada ne de edebiyat dünyasında kabul görür. Kimse Eylem Tok’u tanımamaktadır.

İlişkisi bitince yayıncısıyla vedalaşır ve yepyeni bir yayıneviyle anlaşır. Destek Yayınları, hem ilk romanını hem de ikinci romanını yayımlar ancak ortada kitapları toplayacak bir sevgili olmayınca çok satanlar listesine girilemez. Yayınevi, üçüncü romanını yayımlamak istemez ve olanlar olur. Destek Yayınları sahibi Yelda Cumalıoğlu’na WhatsApp’tan yazılan hakaret mesajları dava konusu olur.

Becerikli Eylem Tok, kendi yayınevini kurar. Sırf kendi kitaplarını basmak için. Çalıştığı matbaalardan birine ödeme yapmayınca davalık olurlar.

Hemen 'Parası var neden ödeme yapmıyor' sorusu geliyor akıllara ama kendisini tanıyanlar kavgacı bir karakter çiziyor. Çalışana, emekçiye para yok ama konu PR (halkla ilişkiler) olunca, bir kimlik inşası olunca kesenin ağzını cömertçe açıyor Eylem Tok.

İstanbullular dikkat: Yollar trafiğe kapatılacak! İstanbullular dikkat: Yollar trafiğe kapatılacak!

Parası neyse veririz! Evet, kariyer mottosu bu Eylem Tok’un. Allah sizi inandırsın, senaryo yazıyor, film çekiyor, yönetmen oluyor Becerikli Bayan Tok."