İsrail parlamentosu üyesi ve İsrail'in eski BM Temsilcisi Danny Danon, sosyal medya hesabından, Haley'in İsrail'in kuzeyindeki ziyaretine ilişkin bazı fotoğraflar paylaştı.

Aynı zamanda ABD'nin eski BM Temsilcisi de olan Haley, burada bir top mermisinin üzerine "Bitirin onları" yazarak imzaladı.

Euronews'de yer alan habere göre Danon, iletisinde "Onları Bitirin’... Dostum, eski büyükelçi Nikki Haley, kuzey sınırındaki bir topçu karakolunu ziyareti sırasında bir top mermisine böyle yazdı." ifadesini kullandı.

İsrailli vekil Danon'un paylaşımında Haley diz çökmüş bir halde mor bir keçeli kalemle bir top mermisinin üzerine 'Finish Them' (Onları Bitirin) yazarken görülüyor.

Aşırı sağcı Meloni'nin G-7 liderlerini kızdıran kürtaj bildirgesi Aşırı sağcı Meloni'nin G-7 liderlerini kızdıran kürtaj bildirgesi

Haley'in bu adımı, İsrail'in Gazze Şeridi'nin Mısır sınırına yakın Refah kentinde bir çadır kampa düzenlediği hava saldırısında aralarında bebeklerin de bulunduğu 50 civarında Filistinlinin öldürülmesinden bir gün sonra gerçekleşmesi dikkati çekti.

Trump'a rakip olan ancak yeterli desteği alamadığı için başkanlık adaylığı yarışından çekilen Haley , İsrail'e verdiği yoğun destekle öne çıkıyor.

İsrail'in 7 Ekim'den bu yana Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısı 36 bini aştı.

Yine İsrail saldırılarında yaralanan Filistinlilerin sayısı 80 bini geçti.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Başkan Joe Biden'ın hafta sonu Refah'a düzenlenen ölümcül saldırının ardından İsrail politikasını değiştirmeyi planlamadığı belirtildi.

Açıklamada, bununla birlikte başkanın Filistinli sivillerin içinde bulunduğu kötü duruma "göz yummayacağı" aktarıldı.

Editör: Duha Sena Oskay