Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İsveç Başbakanı Kristersson ile telefon görüşmesinde, İsveç'in NATO üyelik süreci, terörle mücadele, Türkiye-İsveç ilişkileri ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsveç Başbakanı Kristersson ile telefon görüşmesinde, İsveç'in, müttefiklik ruhuna uygun biçimde yükümlülüklerini yerine getireceğine inandığını ifade etti.

İletişim Başkanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, görüşmeye ilişkin şunlar kaydedildi:

Pakistan Başbakanı ikinci kez Şahbaz Şerif oldu Pakistan Başbakanı ikinci kez Şahbaz Şerif oldu

"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, İsveç'in NATO üyelik süreci, terörle mücadele, Türkiye-İsveç ilişkileri ile bölgesel ve küresel konular ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin NATO'ya üyeliklerinin gerçekleşmesi sonrası İsveç’in, müttefiklik ruhuna uygun biçimde üçlü muhtıradan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getireceğine inandığını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin Güvenlik Alanında İşbirliği Mekanizması’nı işletmeye başlatması gerektiğini ve İsveç’in terörle mücadelede Türkiye’ye gerekli desteği vermesinin önemli olduğunu söyledi."