Ekvador Devlet Başkanı Adayı Fernando Villavicencio, geçen ağustosta başkent Quito'da bir miting çıkışında arabasına binerken silahlı saldırıya uğramıştı.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre, Villavicencio'nun ölümüyle ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Cep telefonunu bırakana bedava içki uygulaması! Cep telefonunu bırakana bedava içki uygulaması!

Salı günü görülen duruşmada Savcı Ana Hidalgo, Ekvadorlu siyasetçiyi öldüren tetikçinin suikastın ardından polisle çatışmaya girdiği sırada intihar ettiğini söyledi.

Güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen polis, bir diğer saldırganı belirleyip onu şehrin doğusunda gittiği eve kadar takip etti. Eve baskın düzenleyen güvenlik güçleri, 6 Kolombiyalı şüpheliyi silah, mühimmat ve el bombalarıyla yakaladı.

Ancak olaydan birkaç hafta sonra 6 Kolombiyalı şüpheli El Litoral cezaevinde ölü bulundu. Savcılık, Villavicencio'ya saldıran 7 şüphelinin cezaevinde ölmüş olmasına rağmen bu kişileri kiralama ve Ekvadorlu siyasetçiyi öldürme talimatının cezaevindeki bir tutuklu tarafından verildiği sonucuna ulaştı.

Tetikçilerden birine gönderilen mesajın izini süren savcılık, talimatın Ekvador'un en güçlü suç örgütlerinden biri olan Los Lobos (Kurtlar) isimli suç örgütünden geldiğini tespit etti.