Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) son 75 yılın en yüksek yağış miktarı yaşanırken Dubai'de hayat felç oldu.

BAE'de etkili olan sağanak yağış nedeniyle Dubai Uluslararası Havalimanı sular altında kaldı. Şiddetli yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, araçlar yollarda mahsur kaldı.

Almanya hükümeti hükme uyacaklarını açıkladı Almanya hükümeti hükme uyacaklarını açıkladı

Olumsuz hava koşulları sebebiyle Dubai Havalimanı'ndaki uçuşlar bir sonraki açıklamaya kadar ertelenirken, olumsuz hava koşulları sebebiyle uçuşların normale dönmesi için çalışıldığı bildirildi.

BAE haber ajansı WAM'ın haberine göre, Ulusal Meteoroloji Merkezi, ülkenin çeşitli bölgelerinde devam eden ve uçuşların ertelenmesine, uzaktan eğitim ve çalışma yöntemine geçilmesine sebep olan şiddetli yağışlar hakkında açıklamada bulundu.

Açıklamada, "Çeşitli bölgelerde, son 24 saatte modern tarihin en yüksek yağış miktarı görüldü. İklim verilerinin toplanmaya başlandığı 1949'dan bu yana en yüksek miktar kaydedildi" ifadesi kullanıldı.

En yüksek yağış miktarının El Ayn şehrinin Hatm eş-Şikle bölgesinde 24 saatten kısa sürede 254,8 milimetreye ulaşmasıyla kayda geçtiği ifade edildi.

Dün akşam saatlerine kadar ülke tarihinde "olağanüstü bir olay" olarak kayda geçen yağış miktarının, artmasının beklendiği aktarıldı.