DEM Parti'nin İzmir eski milletvekili Murat Çepni, skandal sözlere imza attı.

Haber 7'nin aktardığına göre, "Gezi isyanı bu coğrafyadaki, tarihte yaşanmayan düzeyde halk isyanıydı" diyen Çepni, "İsyan etmez denilen halk isyan etti. Bu ülkede kimse isyan etmez, kimse sokağa çıkmaz, halk sürekli yakınır ama kimse ayaklanmaz, sokağa çıkmaz isyan etmez denen bir coğrafya burası ve Gezi isyanı patlak verdi. Ve herkesin dünyası değişti. Yazdıklarımız değişti, sloganlarımız değişti, düşünme biçimimiz değişti" ifadelerini kullandı. 

"HAZIRLIĞI YAPARSANIZ UMUT AÇIĞA ÇIKAR"

Çepni devamında, "Fakat sonra ne oldu? Gezi daha ileriye taşınabilir miydi? Taşınabilirdi. Buna hazırlıksızdık biz ve bu hazırlıksızlık hali Gezi olabileceği yere kadar taşıyamadı. Yani bu coğrafyada gerçek bir değişimi sağlayamadık. Yani AKP zayıfladı sendeledi ama AKP yenilmedi, ayakta durdu. Eğer bir olumlu gelişmeyi doğru değerlendirmediysek sonrasında tam tersi karamsarlıklar açığa çıkar. Gezi’den sonra hatırlayın, bu sefer şöyle demeye başladı insanlar, ‘Gezi bir defa oldu ama bakalım bir daha olur mu. Kesin olmaz. O bir andı falan.’ Bakın edebiyat buna dönüştü. Şimdi de aynı şey gerçekleşebilir" diyerek şöyle devam etti:

"Eğer doğru anlamaz ve doğru görevleri kavramazsak eğer. Umut dediğiniz şey somut bir şeydir. Yani sizin bütün hazırlığınız vardır. Hazırlığı yaparsanız umut açığa çıkar. Şimdi umut var mı var. Bu beklenti halinden çıkıp bu umudu hemen örgütlü hale getirmek lazım.”

Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ortalık savaş alanına döndü Alkollü sürücü direksiyon hakimiyetini kaybedince ortalık savaş alanına döndü

DEM Parti, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra memlekette birçok bölgede taşkınlık çıkardı ve caddeleri savaş alanına çevirdi. Terör örgütü PKK yandaşlarının Van başta olmak üzere birçok bölgede, emniyet güçlerine ve Türk bayrağına karşı saldırıları sosyal medyada büyük tepki toplamıştı.