CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, "Bombacı Mülayim" mahlasıyla Twitter’da polis ve asker haklarını dile getiren polis memurunun gözaltına alındığını duyurdu.

Bombacı Mülayim, Bitlis’teki bir polis memurundan kendisine gelen mesajı sosyal medyada paylaştı. Söz konusu mesaj, Bitlis İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve polis memuru eşini eleştiriyordu.

Ankara'da yamaç paraşütü trajedisi: Eğitmen Ercan Gündoğdu kazada vefat etti Ankara'da yamaç paraşütü trajedisi: Eğitmen Ercan Gündoğdu kazada vefat etti

Bakan’ın aktardığına göre 14 Nisan’da Şekeroğlu’nun talimatıyla Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’ndan bir komiser ve birkaç polis, Bombacı Mülayim’i gözaltına almak için yaşadığı Trabzon’a gitti.

CHP‘li vekil, Trabzon’da çıkartılan arama kararıyla gözaltına alınan Bombacı Mülayim’in, daha sonra Bitlis’e getirildiğini ve yarın sabah ifadesi alınmak üzere hakkında ek gözaltı süresi çıkarıldığını aktardı.

"SANA BUNUN HESABINI SORARIM"

Şekeroğlu ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenen Bakan, “Şimdi Bitlis il emniyet müdürüne buradan sesleniyorum: Eğer bu anlattıklarımdan başka bir mevzu yoksa ve sen talimatla ifadesini aldırabilecekken şerefli bir polis memurunu terör suçlusu muamelesiyle sadece bu sebeple Trabzon’dan alıp Bitlis’e getiriyorsan sana bunun hesabını sorarım. İçişleri Bakanı @AliYerlikaya sen de sadece yukarıdaki anlattığım sebeple bir polis hakları savunucusu bir polis memuruna bu zulmün yapılmasına izin verirsen senden de bunun hesabını sorarım. Yargı sürecini takip ediyorum. Karıncanın kardeşi var. Polisin kardeşi var o da CHP’dir, bu böyle biline!” dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bitlis Valiliği, konuya ilişkin açıklama yaptı. İşte o açıklama...