Türkiye'nin önde gelen gıda perakendecisi BİM'in CEO'su, Kanada hükümeti tarafından Kuzey Amerika ülkesinde faaliyet göstermesi için herhangi bir davet almadığını veya resmi bir talepte bulunulmadığını söyledi. Reuters'a konuşan Haluk Dortluoğlu, şirketin Kanada'da yatırım yapması istenen potansiyel market zincirleri arasında yer aldığına dair haberlere yanıt verdi.

Biden, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının "soykırım olmadığını" savundu Biden, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının "soykırım olmadığını" savundu

"Bize sorulursa tabii ki değerlendiririz"

Basında yer alan bazı haberlere göre Kanada hükümeti, rekabeti arttırmak ve bölge sakinlerine daha fazla seçenek sunmak amacıyla ülkeye gelecek yabancı bir market işletmecisi arıyor. Haberlere göre bir düzine potansiyel aday arasında Türkiye'den BİM'in yanı sıra Almanya'dan Aldi, Lidl ve Fransız Les Mousquetaires de bulunuyor. "Kanada'dan herhangi bir resmi davet almadık. Anladığımız kadarıyla bu, Kanada hükümeti içinde yapılan ve basına sızan bir iç değerlendirme meselesi" diyen Dortluoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kanada yakın zamanda girmeyi düşündüğümüz bir pazar değildi. Ama Kanada hükümeti tarafından bize sorulursa tabii ki bir değerlendirme yaparız. Pazarı analiz eder ve bir görüş bildiririz" diye ekledi.