Kırıkkale’de bir anne 55 günlük kız bebeğini 100 bin TL karşılığında internet sitesinde ilana koydu. 

Cumhuriyet'in aktardığına göre; kimliği, doğum raporu olmayan ve evlilik dışı dünyaya gelen bebeğin fotoğrafını paylaşarak açıklama kısmına, “Borçlarım var. Hamilelik ve doğum sırasında çok para harcadım. Sıkıntıları ve bebeği aileme anlatamadım. Tek şartım 100 bin TL. Bebeği istediğiniz yere getirim” yazdı.

Bir anne ise, 40 günlük bebeği olduğunu ve ücret karşılığında güvendiği kişiye bebeğini vereceğini yazdı. Ücreti de yüz yüze yapılan görüşme ve güven sonrası söyleceğini belirtti.

Beypazarı'ndan yeni açıklama Beypazarı'ndan yeni açıklama

DAHA DOĞMADAN SATIŞA ÇIKARDI

Antalya’da 23 yaşındaki bir anne de, doğumuna 30 gün kalan kız bebeğini 110 bin TL’ye internet üzerinden satışa koydu. İlanda bebeğin doktor kontrolleri ve ultrason fotoğraflarını da paylaşan kadın, “Acilen bebeğimi vermek istiyorum” yazdı.

Hamile kadın, doğum masraflarını da alıcının ödemesi gerektiğini özellikle belirtti. Bebek ilanları altına bazı aileler de para karşılığı bebek satmanın vicdansızlık olduğunu, bedelsiz bebeği sahiplenmeye hazır olduklarını yazarak telefon numaralarını bıraktı.

HASTANEDE PARAVAN DOĞUM

İzmir’de bir aile, üniversite öğrencisinden 45 bin TL vererek bebek aldığını söylerken, başka bir aile ise hastane masraflarını ödeyerek bebeği kendileri doğum yapmış gibi hastaneye kimliğini vererek üzerine geçirdiklerini anlattı.