Bakan Yerlikaya, "Bayram tatili boyunca hız denetimlerimiz RADAR ile geceleri de sürüyor; 24 saat esasına göre kontrollerimiz devam edecek" dedi.

Bayram tatilinin 3. günü 8 Nisan 2024 Pazartesi günü 615 trafik kazası meydana geldiğini belirten Yerlikaya, "360 bin 495 araç denetlendi. 20 bin 142 araca hız ve radar işlemi, 37 bin 830 araca ise diğer işlemler yapıldı" ifadelerine yer verdi.

"19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"

Yerlikaya devamında, "Bayram tatilinin ilk 3 gününde toplam bin 838 trafik kazası meydana geldi. 19 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti. 2 bin 912 vatandaşımız ise yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum" dedi.

Katliam gibi kazada şoförün ifadesi: Zemin ıslaktı Katliam gibi kazada şoförün ifadesi: Zemin ıslaktı

Son olarak sürücülere uyarılarda bulunan Yerlikaya, "Denetimlerimizin tek amacı var. Bayram tatiline giden vatandaşlarımızın sağ salim ailelerine kavuşması. Onlara sarılması. Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. Lütfen aklımızdan çıkartmayalım" diye konuştu.