Olay, pazar günü saat 16.00 sıralarında Marmara Mahallesi'nde bulunan bir sitede meydana geldi. Şarkıcı ve güzellik merkezi sahibi Banu Parlak'ın iddiaya göre Alabai cinsi tasmasız 'Drago' isimli köpeği, komşusu Kılıç ailesine ait Maltipoo Terrier cinsi 'Leo' isimli köpeğe saldırdı. Köpekleri ayırmaya çalışan komşular birbirlerine hakaretler savurdu.

Köpeklere müdahale eden Yasemin Kılıç ise kolundan yaralandı. Saldırı sonucu ağır yaralanan Leo veteriner kliniğine götürüldü. Kılıç ailesine ait 7 yaşındaki 'Leo' isimli köpek tedavi gördüğü klinikte öldü. Dün saat 11.00 sıralarında aynı adreste, köpeklerin saldırısı nedeniyle Banu Parlak ve Parlak'ın koruması Cihan Aracı ile Mustafa Kılıç ve oğlu Emin Kılıç arasında tartışma çıktı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, komşuları sakinleştirdi. Köpeğini kaybeden Kılıç ailesi Banu Parlak'tan şikayetçi olurken, Leo'nun saldırıya uğradığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

DEM Parti'den skandal: Türk bayrağını kaldırdı! DEM Parti'den skandal: Türk bayrağını kaldırdı!

BANU PARLAK'A 4 BİN 800 LİRA CEZA

Saldırıya uğradığı andan itibaren veteriner kliniğinde tedavi gören 'Leo' isimli köpek dün öldü. Acılı aile polis merkezindeki işlemlerinin ardından Leo'yu veteriner kliniğinden alarak eve getirdi. Kılıç ailesi, evin ön bahçesinde, en sevdiği köşede kazdığı mezarda Leo'yu toprağa verdi. Öte yandan Leo'nun ölümüne yol açan Drago isimli köpeğin sahibi Banu Parlak'a ise '5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 5. maddesince 4 bin 800 lira idari para cezası uygulandı.

"BANU PARLAK KATİLDİR"

Yasemin Kılıç, "Yan komşumuz Banu Parlak kendisi Alabai cinsi büyük bir köpek besliyor. Biz dün annemle saat 16.00 sularında Leo'yu dolaştırdıktan sonra gördük onun orada olduğunu ve hırçın hareketleri olduğunu. O sebepten dolayı biz kendi önlemimizi aldık. Ben onların evinin önünden değil de aşağı yoldan geldim. Evime girmek üzereyken, kendisi de tam o sırada köpeği ile birlikte dışarı çıkıyordu. 'Hadi gidiyoruz' dedi ve demir kapıyı açtı. Sonra köpek tasmasız bir şekilde ne boğazlığında ne ağzında hiçbir tasma olmadan Leo'yu görür görmez hemen koşarak Leo'ya saldırdı.

Ben hiçbir şey yapamadım. Kısa mesafeydi, koşarak geldi. Ben Leo'yu çekemedim. Ben ilk tek başımaydım. Bağırdım, kimse gelmedi. Ayağımla ittirmeye çalıştım, itemedim. Çok büyük bir köpek, bırakmadı Leo'yu. Ondan sonra ben müdahale etmeye çalıştım, yapamadım, gücüm yetmedi. Sürekli bağırdım, çağırdım, kalabalık çok geç geldi. Sonra da onlar da ayırmadı. Leo ağzındaydı. O an, onun köpeğinin koşuş sahnesi, Leo'yu alıp da ağzında tutması, gözümün önünden gitmiyor. Artık Leo hayatta değil. Onların rahat tavırları… Hala sosyal medyadan, 'Onlar saldırdı, benim köpeğim oyun oynayacaktı da saldırdı' diye açıklama yapan Banu Parlak tamamen yalan söylüyor. Leo hiçbir şekilde ona herhangi bir saldırıda bulunmadı. 'Onlar oyun oynayacaktı da saldırdı' diye açıklama yapan Banu Parlak tamamen yalan söylüyor. Leo ona hiçbir saldırıda bulunmadı, ben de herhangi bir saldırıda bulunmadım. Kendi köpeği bizim köpeğimizi görüp saldırdı. Herhangi bir temas yoktur. Yalan söylüyor. Banu Parlak katildir, yargılanmasını, en ağır cezayı almasını istiyorum" dedi.