Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ziyaret ettiği tatlıcı dükkanındaki fiyatlar dikkat çekiciydi. Koca, Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, AKP Milletvekili Faruk Kılıç ve AKP İl Başkanı Vahap Alma ile Artuklu ilçesinde esnaf ziyareti yaptı. Uğradığı tatlıcı dükkanında fıstıklı katmerin 375, peynirli katmerin 300, cevizli katmerin 200 lira olduğunu görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Fahrettin Koca, Mardin’deki tatlıcı dükkanında fahiş fiyatları gördü

PAHALILIK HER YERDE

Fahrettin Koca, İstanbul’da da Bayrampaşa, Sancaktepe ve Zeytinburnu’nda kuyumcu ve berber dükkanlarını dolaştı. Tıraş olan vatandaşla tokalaştı. Kuyumcularda füze gibi fırlayan altın fiyatlarını öğrendi. Balıkçıda mezgitin kilosunun 150 TL’den satıldığını gördü. Mezgite bu sezon yüzde 50 zam geldiği belirtildi. Koca, Bayrampaşa’da limon satıcısı ile sohbet etti. Geçen yıl pazarda kilosu 12 liradan satılırken limonun 20 TL’ye çıktığını öğrendi.

Mahinur Göktaş, Afyon’da iletişim ücret tarifelerindeki pahalılığı öğrendi. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Zonguldak’ta pazar gezdi. Tunç’un ziyaret ettiği pazarda muz 35 TL, salatalık 25 TL, pırasa ise 20 TL’den satılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Göktaş’ın Afyon’da bir telefon mağazasına girdi, en düşük internet paketlinin 150 lira olduğunu gördü. Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan’ın gittiği dükkanda da kaşarlı dürümün 85 lira olduğu görüldü.

Aşkın Osman Bak, Rize’de bile el yakan balık fiyatları ile karşılaştı.

Bursa'da ceza yiyen alkollü sürücü'den polislere tepki Bursa'da ceza yiyen alkollü sürücü'den polislere tepki

BOLAT VE BAK DA ŞAŞTI

Ticaret Bakanı Ömer Bolat da İstanbul Bakırköy’de ziyaret ettiği kuaförde fönün 85 TL, kırık fönün 100 TL, dip boyanın ise 300 lira olduğunu öğrendi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın balıkçılık denilince akla ilk gelen illerden Rize’ye yaptığı ziyarette tezgahtaki somon balığı 125 liraydı. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın İstanbul Büyükçekmece’de gittiği fırında ise açmanın tanesi 12.5 liradan satılıyordu.

Hakan Fidan, Adana’da kırtasiye ürünlerinin yüksek fiyatlarına tanık oldu.

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ın Adana’nın Yüreğir ilçesinde girdiği kırtasiyecideki fiyatlar da diğerlerinden aşağı değildi.

Bakan Yusuf Tekin’i Erzurum’da ‘Veresiye yoktur’ yazısı karşıladı. 

‘VERESİYE SATIŞ YOKTUR’

SAHA çalışmaları yapan kabine üyelerinden Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin de Erzurum’da hayat pahalılığına tanık oldu. Esnaf ziyaretleri sırasında Tekin’in girdiği bir kasaptaki ‘Veresiye satış yoktur’ yazısı dikkat çekti. Türkiye’nin et ihtiyacının önemli bölümünü karşılayan Erzurum’da kasapların ödemeleri alamadıkları için artık veresiye satışları minimuma indirdiği belirtiliyor. Etin başkenti sayılabilecek Erzurum daha önce de Et ve Süt Kurumu önünde ucuz et almak isteyenlerin saatler boyu uzun kuyruklarda beklemesiyle gündeme gelmişti. Son bir ayda gelen yaklaşık yüzde 25’lik zamlardan sonra birçok ilde kırmızı etin kilo fiyatı 500 lirayı aştı.

Editör: Duha Sena Oskay