Marmaray'da öpüşme kavgası Marmaray'da öpüşme kavgası

Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş; MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sözlerini X hesabından paylaşan ve "yargıya intikal etmiş" ifadelerini kullanan MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman'a sosyal medya hesabından yanıt verdi.


Independent Türkçe'nin yaptığı habere göre, Ateş; "Ey İsmet Büyükataman!" ifadeleriyle başladığı ifadelerini şöyle sürdürdü:

Ey makam sahibi muhterem kişi! İnsandan vefa dilenen bu yüzyılın Koltuğuyla insanlığını çiğneyen hiçi Yaptığın paylaşım izaha muhtaç. Gel, düzeltelim. Yargıya intikal etmiş bir cinayet davası değil. "Evladım" dediğin insanın -öldürüleceğini bildiğin hâlde- canice öldürülmesini önlemek için hiçbir girişimde bulunmadığın, sokak ortasında katledilmesini çekirdek çitleyerek izlediğin, katledildikten sonra, sana "dede" diyen kızlarımın gözyaşlarına kıs kıs güldüğün bir siyasi cinayet. Tutuklu bulunanların ve cinayet şüphelisi sıfatıyla hakkında soruşturma yürütülenlerin büyük çoğunluğunun Ülkü Ocakları ve MHP mensubu olduğu bir siyasi cinayet. Dedim ya: Paylaşımın izaha muhtaç. Görünen o ki varlığın da insanlığa muhtaç.

Büyükataman ne demişti?

Devlet Bahçeli'nin gruptaki sözlerini paylaşan Büyükataman şu paylaşımı yapmıştı:

Yargıya intikal etmiş bir cinayet davasında partimizin ve Ülkü Ocakları’nın suçlanması, hatta dahilde ve hariçte Ülkü Ocakları’na suç örgütü gölgesi düşürmek için kolları sıvayan ajan ve provokatörlerin sırtının sıvazlanması tesadüf değildir. Hepsini biliyoruz, hepsini takip ediyoruz, verilmeyecek bir hesabımızın olmadığını cümle alemle paylaşıyoruz.

Editör: Ömer Faruk Altın