'Hudut kartalları' geçit vermedi: 4'ü terörist 26 kişi yakalandı 'Hudut kartalları' geçit vermedi: 4'ü terörist 26 kişi yakalandı

Bursa'da, ünlü otomobil markalarının satışı ve servis hizmetlerini yürüten bir firma avukatının, 'ucuza lüks araç' vaadiyle dolandırıcılık yöntemine başvurarak 10 mağdurdan toplamda 150 milyon TL vurgun yaptığı ortaya çıktı. Bursa Barosu'na kayıtlı olan ve aynı zamanda piyasa fiyatının altında araç satışı vaadiyle dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alınan avukat Yusuf Ç., hakkında başlatılan soruşturma sonucu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Avukat Yusuf Ç.'nin babasının da Bursa'da Sulh Hukuk Hakimliği yaptığı ancak olayın ardından Gürcistan'a kaçtığı belirlendi. Ayrıca, şüphelinin hakim olan babasının banka hesaplarından da 800 bin lira çektiği iddia edildi. Mağdurların şikayeti üzerine harekete geçen yetkililer, soruşturma kapsamında 19 kişiyi daha gözaltına aldı. Bu kişilerin, avukat Yusuf Ç.'nin dolandırma suçundan elde ettiği paraları izini kaybettirmek amacıyla yüksek tutarlarda para gönderdiği şüpheliler olduğu belirtildi.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Nitelikli dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik" suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında 19 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. Başsavcılık, soruşturmanın titizlikle yürütüldüğünü ve kamuoyuna gelişmeler hakkında bilgi verileceğini belirtti.