Çelik, partisinin Ceyhan ilçesindeki Murat Göğebakan Kültür Merkezi önünde düzenlediği mitingde, Ceyhan'ın çok kıymetli olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilçeye sevdası ve hükümetin buraya yönelik yatırımlarının Ceyhan'ı çok stratejik bir konuma getirdiğini ifade eden Çelik, şöyle konuştu:

"Bu stratejik konum neticesinde Ceyhan, Türkiye'de önü açık büyüme potansiyeli çok yüksek olan gelecek yıllara bu büyümesiyle daha çok damga vuracak bir ilçemiz. Neredeyse Türkiye'de Ceyhan'ı bilmeyen yok. Onun için Ceyhan'ımızın daha ileriye götürecek noktada Ceyhan'da belediye başkanı olarak Erol Kahraman kardeşimize destek vermenizi arzu ediyoruz. Erol Bey'le birlikte büyükşehirde de Fatih Kocaispir kardeşimiz Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman o zaman beşibiryerde olacak, Ceyhan'a hizmet her konuda akmaya devam edecek."

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in "Atatürk bize diyor ki 'başarılı olun, şu, şu, şu illeri alın" diye bir konuşma yaptığını anımsatan Çelik, şöyle devam etti:

"Biz hizmet üretmeye devam ederken Atatürk'ün, kendi partisine 'şu illeri kazanın' dediğini ileri sürerek kendince, kendi kendisine bir uydurmada bulunarak Cumhuriyet tarihindeki en büyük Atatürk istismarlarından birine imza attı. Atatürk'ün istediği, ülkemizin tam bağımsızlığı yolunda Cumhuriyetimizin güçlenmesi, kuvvetlenmesi, her alanda Türkiye'nin egemenlik haklarını savunacak şekilde güçlü olmasıdır. Bununla ilgili olarak Türkiye'nin egemenliğini güçlendirmek, Türkiye'nin egemenliğine göz diken terör örgütleriyle mücadele etmek, Cumhuriyetimizi güçlendirmek, demokrasimizi güçlendirmek, her alanda büyük eserlere, büyük işlere imza atmak Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde gerçekleşti."

"İÇİMİZ DIŞIMIZ BİR"

Çelik, cumhurbaşkanı seçiminde muhalefetin bir yandan Atatürk istismarı yaparken bir yandan da teröre destek verenlerle çeşitli masalar kurduğunu, aynı anda farklı taraflarla gizli protokol yapıp vatandaşa yalan söyleyerek bir seçim kampanyası yürüttüklerini belirtti.

Şebnem Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi Şebnem Bursalı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi

Bu "gizli işleri" seçimden sonra öğrendiklerini anlatan Çelik, "Seçimden sonra tek tek itiraflar gelmeye başlayınca öğrendik. Şimdi merakla bekliyoruz. Bakalım bu seçimden sonra hangi pazarlıklar ortaya çıkacak, hangi itiraflar arka arkaya gelecek? Ama bizim içimiz, dışımız bir. Biz, vatandaşın huzurunda ne söylüyorsak kafamızın arkasında da o var. Biz Ceyhanlıya ne söylüyorsak Türkiye için arzu ettiğimiz şey o" diye konuştu.

Ömer Çelik, bazı muhalefet adaylarının "Ben başka partiden aday oldum ama Recep Tayyip Erdoğan'ın sevdalısıyım. Başka partiden aday olmama rağmen kazanırsam, kazandıktan sonra AK Parti'ye geçeceğim" dediklerini duyduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Bu Cumhurbaşkanı'mızın deyişiyle sirk cambazlığıdır, yalandır, dolandır. Ceyhan'da bunlara geçit yok. Cumhur İttifakı'mızın adayları Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşları işte burada. Dolayısıyla oyumuzu Ceyhan'da Erol Kahraman'a, Adana Büyükşehir'de Fatih Kocaispir'e vereceğiz."