Biri Türkiye'yi AB'ye, diğeri BRICS'e çekmeye çalışıyor.

Türkiye'nin büyük olmasının tek yolu var. Tüm zorluklara rağmen bağımsız, özgür Türk Devletler  Teşkilatı. Bugün Amerika da, Çin de Türkiye ile  öyle ya da böyle hesaplaşırsa bu TDT sayesindedir. Unutmayın ki, TDT'nin varlığı, Türklerin dünyanın her yerindeki varlığıdır. ABD'de, Çin'de, Avrupa'da, Rusya'da milyonlarca Türk'ün olduğunu bilmeseniz bile adı geçen devletler kokuyu biliyor. Türk devletleri mevcut yoluna devam etmelidir. 

1946'da Türkiye, Rusya'ya karşı Amerika'nın yanında yer almayı seçti. Bugün ABD'ye karşı Çin'in yanında yer alırsa hiçbir şey başaramaz. O gün Türk devletleri işgal edilmişti. Bugün Türkiye dışında 6 Türk devleti bulunmaktadır. 
Ayrıca Pakistan, Katar, Macaristan gibi ülkeler de açıkça Türkiye'nin yanında olduklarının mesajını veriyor. Rusya'nın zaten en az 10 yıl Türkiye'ye ihtiyacı var. 

Ne yazık ki Türk Devlet Teşkilatı yine gecikti. Bu kurumun kendi para birimini dolaşıma sokmasını sağlayan şey ekonomik ve askeri gücüdür. Amerika liderliğindeki AB'nin yaptırımlarını yiyen Rusya'nın, yaptırım tehdidiyle karşı karşıya olan Çin'in de Türk'ün  para birimine muhtaçdır. Bu birimin hayata geçmesinden sonra parasını ve servetini korumak isteyen İslam ülkeleri de tıpış tıpış her zaman TDT ile ilişkiler kurmaya çalışacaktır. 

Bu nedenle AB ve BRICS hayalinden vazgeçerek yüzyıllık Türk dönemini başlatmalıyız Kendimizi, gelecek nesillerimizi, dünyayı insan olmayan güçlerin eline teslim etmeyelim. 
Medyanın algısıyla değil, devletlerimizi yöneten zihinlerin fikirleriyle devam edelim.  Gerekirse bu yolda canımızı, malımızı feda edelim.  Her taraftan gelen baskıyı durduralım.  Ama özgür bir Türk Devlet Birliği olmaktan asla vazgeçmeyelim. Çin ya da Amerikan güdümü değil, özgürlüğe kavuşun sloganıyla TDB olalım.