Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son tahminlere göre, Türkiye'nin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Bolu, Samsun, Amasya, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz’de kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Dünyaca ünlü markadan skandal “Bella Hadid” özrü Dünyaca ünlü markadan skandal “Bella Hadid” özrü

Hava sıcaklığı: Batı, güney ve iç kesimlerde 1 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerine çıkması, Doğu Anadolu'nun doğusunda ise 2-4 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar: Genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın güneybatısı, Kuzey Ege kıyıları, İç Anadolu’nun doğusu ile Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

AFAD Başkanı Memiş'in Uyarısı:

Sel ikazı verilen bölgelerde dikkatli olunmalı. Kuvvetli yağışların, Doğu Karadeniz ile Samsun'un doğusu, Ordu, Erzurum, Kars, Ağrı ve Ardahan çevrelerinde yerel kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Kaynak: HABER MERKEZİ