İsmailağa Cemaati, "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yle bir bağlarının kalmadığını açıklamıştı.

Beşiktaş'tan 15 Temmuz mesajı Beşiktaş'tan 15 Temmuz mesajı

Cemaatten yapılan açıklamada, "Tarîkatımızın mahrem konularını kürsülere hatta televizyon programlarına taşıyarak yüce dinimiz İslâmiyet’e ve Müslümanlara düşmanlıkla bilinen kişilerin alay dolu yorumlarına malzeme etmiştir. Cübbeli Ahmet Hoca’nın özellikle Mahmud Efendi Hazretlerimizin oğlu, gelini ve torunlarıyla ilgili söyledikleri, kendisinin yönettiği sosyal medya hesaplarının paylaşımları ve sesini bugüne kadar namahrem kimselerin duymadığı hanımların ses kayıtlarının yayılması, Mahmud Efendi Hazretlerimize muhabbetinin olmadığının delilidir" ifadelerine yer verildi.

Ünlü'nün İsmailağa Cemaati'yle bir bağı kalmadığı belirtilen açıklamada, "Kendisinin tekkemiz ve cemaatimizle hiçbir ünsiyetinin (yakınlık) kalmadığını, görüş ve açıklamalarının cemaatimiz açısından hiçbir bağlayıcılığının bulunmadığını ihvânımıza ve tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

CÜBBELİ SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Ahmet Mahmut Ünlü, İsmailağa cemaatinin kendisini cemaatten ihraç ettiğine yönelik açıklamasına cevap verdi.

Sosyal medya hesabından yaklaşık 4 saatlik bir video paylaşan Cübbeli, İsmailağa cemaatinin açıklamasında yer alan, "Şeyhimiz Hasan Efendi Hazretlerimiz Cübbeli Ahmet Hoca'yı reddetti" ifadesine karşı çıktı.

Cübbeli Ahmet Hoca, "Tarikat Hasan Efendi'nin tarikatı değildir ki beni ihraç etsin. Hasan Efendi nasıl Mahmud Efendi'nin müridiyse ben de Mahmud Efendi'nin müridiyim, mürit müridi nasıl ihraç edecek? Öte yandan videoda montaj söz konusu" ifadelerini kullandı.

CEMAATTEN YENİ AÇIKLAMA

İsmailağa cemaatinin hocalarından Mustafa Özşimşekler'in açıklamaları sosyal medyayı salladı.

Yayınlanan videoda Mustafa Özşimşekler "Mahmut Efendi, Cübbeli Ahmet hakkında Allah ile görüştü" dedi.