Uzun yıllar Türkiye'de İbrahim Tatlıses'in sunduğu İbo Show başta olmak üzere çeşitli televizyon programlarında ünlenen dansçı Asena'nın gerçek hayatı merak konusu olmaya devam ediyor.

Evliliğinin ardından gözlerden uzak bir yaşam tercih eden Asena'nın şaşırtıcı bir gerçeği ortaya çıktı: Yıllardır tanıdığımız ismi olan Asena, aslında Onur Çakmak olarak biliniyor.


 

Asena Kimdir?

Asena, İstanbul'da doğup henüz 3 aylıkken babaannesiyle Almanya'ya taşındı. Almanya'da büyürken bale eğitimi aldı ve kayak yapmayı öğrendi. 15 yaşında Türkiye'ye kesin dönüş yaptı ve Marmara Üniversitesi Otelcilik & Turizm Bölümü'nden mezun oldu. Daha sonra Bilgi Üniversitesi'nde eğitimine devam etti.

91 yaşındaki damat, gerdek gecesi hastaneye kaldırıldı 91 yaşındaki damat, gerdek gecesi hastaneye kaldırıldı

Dans kariyerine 1994 yılında başlayan Asena, 1998'de profesyonel olarak tanındı. Televizyon kariyeri ise 1995 yılında Mustafa Topaloğlu tarafından başlatıldı ve uzun yıllar boyunca Türkiye'deki çeşitli show programlarında yer aldı.

Asena, Türkiye'de oryantal dansın öncülerinden biri olarak bilinir ve dans etrafında büyük bir hayran kitlesi oluşturmuştur. Ayrıca, Türkiye'de protokol işlerine katılan ilk body dancer olarak da bilinir ve dünya çapında ünlü isimlerin önünde dans etme şansı bulmuştur, bunlar arasında Bill Clinton, Tina Turner, Mick Jagger, Mel Gibson ve Elizabeth Taylor gibi isimler yer almaktadır.

Editör: Ömer Faruk Altın