Edgar Wright, 2017'de büyük beğeni toplayan "Baby Driver" filminin devamı için çalışmalara başladı. Geçen yıl, Wright'ın "Baby Driver 2" senaryosunu son rötuşlara yaklaştırdığı ve projenin hayata geçirileceği konuşuluyordu. Ancak daha sonra "Running Man" ve "Barbarella" gibi yeni projeler duyurulunca, devam filmi beklemeye alınmıştı.

Harry Potter'ın ilk baskısı için yapılan çizime dudak uçuklatan teklif Harry Potter'ın ilk baskısı için yapılan çizime dudak uçuklatan teklif

Daniel Richtman'a göre, "Baby Driver 2", Wright'ın "Running Man" projesinden sonra çekeceği film olacak ve çekimlere 2024'ün sonlarında başlanacak. Orijinal kadrodan kimlerin geri döneceği, özellikle başrol oyuncusu Ansel Elgort'un durumu henüz netleşmedi. Ancak Jon Bernthal'ın önemli bir rol üstleneceği söyleniyor. İlk filmde Jamie Foxx, Jon Hamm, Kevin Spacey ve Elza Gonzalez gibi isimler de yer almıştı.

Wright'ın Sydney Sweeney'nin başrolünde olduğu "Barbarella" projesi ise hala erken aşamalarda ve muhtemelen 2026 ya da 2027'ye kadar beklemesi gerekecek. Bu nedenle, "Running Man" sonrası "Baby Driver 2"yi seçmesi mantıklı görünüyor.

Editör: Ömer Faruk Altın