Tema, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmekle suçlanıyor.

MSB: Göktürk-1, Kıbrıs’taki kardeşlerimizi gururla selamlıyor MSB: Göktürk-1, Kıbrıs’taki kardeşlerimizi gururla selamlıyor

Başlatılan resen soruşturmanın ardından, yurt dışında olan Tema hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

CHP'den Diamond Tema'ya destek

Gelişmeler sonrası CHP'den Diamond Tema'ya peş peşe destek açıklamaları yapıldı.

Ataşehir ve Kadıköy'deki CHP Gençlik Kolları, soruşturmanın ifade özgürlüğüne aykırı olduğunu savundu. Soruşturmanın endişeyle takip edildiğini belirttiler.

"Derin bir endişeyle karşılıyoruz"

CHP Ataşehir Gençlik Kolları'nın "Türkiye Cumhuriyeti İlkeleri Kişilerin Üstündedir" başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk ilkeleriyle kurulmuş, insan haklarına saygılı, laik ve sosyal bir hukuk devletidir. İfade özgürlüğü, demokrasimizin temel taşıdır ve herkesin düşüncelerini serbestçe ifade edebilmesini sağlar. Diamond Tema'ya yönelik açılan soruşturmayı derin bir endişeyle karşılıyoruz.

İfade özgürlüğü, farklı görüşlerin barış içinde tartışılmasını ve toplumsal ilerlemenin motoru olmasını sağlar. Hukuk devleti ilkesine göre, yargı bağımsızlığı ve tarafsızlığı korunmalıdır; bu çerçevede yapılan soruşturmaların, adaletin üstünlüğünü korumak adına dikkatle yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz."

Editör: Duha Sena Oskay