Ters Yüz 2 Box Office'de zirvede Ters Yüz 2 Box Office'de zirvede

ABOUT TIME (2013)

Romantik komedi türündeki About Time, zamanda yolculuk yapabilen genç bir adamın hikayesini konu ediyor. Baş karakter, 21. yaş gününde bu yeteneğini keşfeder ve hayatındaki insanlarla daha anlamlı ilişkiler kurabilmek için bu gücü kullanmaya başlar. Film, sevdiği insanlarla geçirdiği zamanın değerini anlamasını sağlarken, hayatın anlık güzelliklerini keşfetmenin önemini vurgular

About Time Siren Haber

GRAN TORINO (2008)

Clint Eastwood'un hem yönettiği hem de başrolünde oynadığı Gran Torino, Kore Savaşı gazisi Walt Kowalski'nin Hmong komşularıyla beklenmedik bir dostluk kurma sürecini anlatıyor. Film, dramatik gerilimle başlayan hikayeyi duygusal bir deneyime dönüştürürken, önyargıların üstesinden gelmenin mümkün olduğunu izleyicilere gösteriyor.

Gran Torino Siren Haber

ARRIVAL (2016)

Amy Adams'ın başrolünde olduğu Arrival, dünyaya iniş yapan uzaylılarla iletişim kurmaya çalışan bir dilbilim profesörünün hikayesini konu ediyor. Film, uzaylıların zaman algısını ve bu algının insanlar üzerindeki etkilerini felsefi bir bakış açısıyla ele alıyor. İzleyicilere zamanın doğası ve insan algısının karmaşıklığı üzerine derin düşünceler sunuyor.

Arrival Siren Haber

ETERNAL SUNSHINE OF THE SPOTLESS MIND (2004)

Jim Carrey ve Kate Winslet'ın başrollerini paylaştığı bu film, geçmiş ilişkilerindeki kötü anıları silmek isteyen iki kişinin hikayesini anlatıyor. İzleyicilere anıların anlamı ve geçmişiyle nasıl başa çıkılması gerektiği konusunda düşündürücü mesajlar veriyor.

Eternal Sunshine Of The Spotless Mind Siren Haber

BROKEBACK MOUNTAIN (2005)

Ang Lee'nin yönettiği ve Annie Proulx'un kısa hikayesinden uyarlanan bir dram filmidir. Wyoming'in dağlık Brokeback Dağı'nda geçen hikaye, iki kovboyun beklenmedik bir yerde başlayan ve zamanla gelişen duygusal ve cinsel ilişkisini anlatır. Heath Ledger'in Ennis Del Mar ve Jake Gyllenhaal'in Jack Twist rollerindeki etkileyici performansları, karakterlerin içsel çatışmalarını ve toplumsal baskıları derinlemesine işler. Film, aşkın, özgürlüğün ve toplumsal kabullerin kırılganlığını ve gücünü gözler önüne serer.

Brokeback Mountain Siren Haber

BLACK SWAN (2010)

Darren Aronofsky'nin yönettiği bir psikolojik gerilim filmidir. Natalie Portman'ın canlandırdığı balerin Nina Sayers, prestijli bir bale topluluğunda başrol için mücadele ederken, kendi iç dünyasındaki karanlık ve yıkıcı güçlerle boğuşur. Film, mükemmeliyetçilik ve psikolojik çöküş arasındaki ince çizgiyi keşfederken, izleyicilere derinlemesine bir sanat ve gerilim deneyimi sunar. 

Black Swan Siren Haber

EVERYTHING EVERYWHERE ALL AT ONCE (2022)

Everything Everywhere All at Once" (2022), yönetmenliğini Daniel Kwan ve Daniel Scheinert'in yaptığı fantastik bir bilim kurgu filmidir. Michelle Yeoh'un canlandırdığı ana karakter, farklı evrenler arasında yolculuk yapabilme yeteneğini keşfeder ve bu güç, ailesi ve dünyayı tehdit eden bir krizi çözmek için kullanılır.

Everything Everywhere All At Once Siren Haber

SOUL (2020)

Soul" (2020), Pete Docter tarafından yönetilen bir Pixar animasyonudur. Joe Gardner adlı müzik öğretmeninin beklenmedik bir kazadan sonra ruh hali ve varoluş amacıyla ilgili derin bir yolculuğa çıkmasını konu alır.

Soul Siren Haber

SILVER LININGS PLAYBOOK (2012)

David O. Russell'ın yönettiği bir romantik komedi-drama filmidir. Başrollerde Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence yer almaktadır. Film, ruh sağlığı sorunlarıyla mücadele eden Pat Solitano'nun (Bradley Cooper) hikayesini anlatır. Pat, hastaneden taburcu olduktan sonra eski karısını geri kazanmaya çalışırken Tiffany Maxwell (Jennifer Lawrence) ile tanışır. İkisi arasında gelişen ilişki, hayatın anlamını yeniden keşfetme ve umut dolu bir gelecek arayışını konu alır.

Silver Linings Playbook Siren Haber

Editör: Ömer Faruk Altın