Yerel seçimlerde AK Parti'den aday gösterilen ve mevcut Mardin Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir'in makam odasındaki görüntüleri olay oldu.

Halk Tv'den Mustafa Balcı'nın haberine göre, 2023 yılına ait olan görüntülerde, 57 yaşında ve 7 çocuk babası olan Demir'in, belediye personeli olarak görev yapan 25 yaşındaki G.Y.'ye yönelik taciz olarak nitelendirilebilecek hareketleri görülüyor.

Ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttı Ev sahiplerinin kiracı kriterleri arttı

İŞTEN ÇIKARILDI

Kimliği belirsiz kişiler tarafından sosyal medyada dolaşıma sokulan görüntüler, kısa süre içerisinde ilçe halkı arasında dilden dile dolaşırken, Demir hakkındaki söylentiler belediye kaynakları kullanılarak bastırıldı. 

Söz konusu görüntülerin ortaya çıkmasının ardından, tacize maruz kalan G.Y.'nin belediyedeki görevine son verildi ve başka bir belediyede görevlendirildiği öğrenildi.

"KENDİSİ KIZIM GİBİDİR"

Hayrettin Demir ise, görüntülerdeki kişinin kendisi olduğunu kabul ederken, hareketlerinin taciz olarak nitelendirilemeyeceğini belirtti. G.Y. ile arasında baba-kız ilişkisi olduğunu belirten Demir, görüntülerin ortaya çıkmasının ardından G.Y.'nin başka bir belediyede görevlendirilmesini ise "normal bir prosedür" olarak değerlendirdi.